Denetimli serbestlikte 2 suçun hesaplanması • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimli serbestlikte 2 suçun hesaplanması

Denetimli serbestlikte 2 suçun hesaplanması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

fbalis46 yazdı:
Sayın admin bütün cezalar toplanıp içinden denetimli süresi düşünüp daha sonra mukerrir olarak mı normal olarak mı hesap yapılıyor çünkü 1/9 mukerrir 1/8 ve 10 ay normal ayrıca denetimli 1 yıl baz alındı galiba

Yukarıdaki hesaplamayı mükerrir olmadan yaptım ve öyle olması gerektiğini düşünüyorum.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

fbalis46 Site Üyesi

:oops: :oops: sayın adminlerim ve site modatörleri konu hakkında hala bır sey ogrenemedım durumum ne olacak kımısı dıyor yenı gelen cezanın hepsını yatarsın kımı dıyor ıctıma yapılır karısık bır durum mu nolur yardımcı olun tekrar anlatayım buraya

sımdı benım 1 sene 9 ay mukerrırlere ozgu ınfaz remıne gore cezam vardı ceza evıne 3 gun gır cık yaptım 15 ay 21 gun denetım verıldı su an 9 aydır denetım gormekteyım 6 ay 21 gun kaldı hagb kararı olan 1 sene 8 ay ve 10 ay ceza yanı toplamda 30 ay olan cezam su an ıstınafta on ıncelemede eger bu 30 ay gelırse ne olur denetımın bıtmesıne 6 ay var sonuc ne olacak nasıl hesaplanacak 1 sene 9 ay ıcın mukerrır olarak denetıme cıktım ama bu 30 ay ıcın mukerrır ıbaresı yoktu teblıgatta hesaplama nasıl yapılacak nasıl olacak ıkı ceza bırlesecek tekrar mı denetım uygulanacak yardımcı olursanız onaylarsanız sevınırım cok zor durumdayım

fbalis46 Site Üyesi

sayın admin ve modaratörler yazdıgım cevap cevap verecek bılgılendırecek kımse yokmu bugun butun gun bekledım

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

fbalis46 yazdı:
:oops: :oops: sayın adminlerim ve site modatörleri konu hakkında hala bır sey ogrenemedım durumum ne olacak kımısı dıyor yenı gelen cezanın hepsını yatarsın kımı dıyor ıctıma yapılır karısık bır durum mu nolur yardımcı olun tekrar anlatayım buraya

sımdı benım 1 sene 9 ay mukerrırlere ozgu ınfaz remıne gore cezam vardı ceza evıne 3 gun gır cık yaptım 15 ay 21 gun denetım verıldı su an 9 aydır denetım gormekteyım 6 ay 21 gun kaldı hagb kararı olan 1 sene 8 ay ve 10 ay ceza yanı toplamda 30 ay olan cezam su an ıstınafta on ıncelemede eger bu 30 ay gelırse ne olur denetımın bıtmesıne 6 ay var sonuc ne olacak nasıl hesaplanacak 1 sene 9 ay ıcın mukerrır olarak denetıme cıktım ama bu 30 ay ıcın mukerrır ıbaresı yoktu teblıgatta hesaplama nasıl yapılacak nasıl olacak ıkı ceza bırlesecek tekrar mı denetım uygulanacak yardımcı olursanız onaylarsanız sevınırım cok zor durumdayım

Sanığa verilen cezalar toplamı 2 yıl 27 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 3 YIL 2 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın cezaevinde ve denetimde geçirdiği toplam 9 AY 3 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 2 YIL 4 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 4 AY 2 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Tayfunyamak Site Üyesi

Sa hocam gecmis olsun oncelik sizin durumunuzdayim bende hangi ceza evinde kalmistiniz ozelden yazarmisiniz rica etsem

Tayfunyamak3434@hotmail.com

Tsk

Önceki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku