Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku 155/2 hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma

155/2 hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

emreasik Site Üyesi

Mrb 2017 de calistigim is yerinde benim kullanıcı adim ve şifrem ile silme yapilabiliyordu. Diger calisan 2 3 kisi de kullaniyor siliyordu.ama bize ne biz yapmadik diyolar. Iddaa edilen örnek olarak 300 tl satış yapildi mesela..ama sonra ben onu silip 100 tl yaziyorum kalan 200 tl e cebe atıyorum..böyle boyle 12.000 tl oldugunu belirtiyor bilirkisi raporu 3. Durusmadan sonra..ben de en fazla 1500 tl yaptim diyorum. magdurun avukatı 12.000 tl öde diyor. Ödesem ne ceza alirim odemesem ne alirim.sabikam yok 1 ile 7 seneye kadar cezasi var

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mahkemece tespit edilen maddi zararı giderirseniz alacağınız ceza 2 yıl ve altında olursa HAGB uygulanır.

Maddi zararı gidermezseniz HAGB uygulanmaz.

Suç şikayete tabi değildir. Karşı tarafın şikayetten vazgeçmesi bir şey değiştirmez.
Resim

emreasik Site Üyesi

IŞIKDEMİR yazdı:
Mahkemece tespit edilen maddi zararı giderirseniz alacağınız ceza 2 yıl ve altında olursa HAGB uygulanır.

Suç şikayete tabi değildir. Karşı tarafın şikayetten vazgeçmesi bir şey değiştirmez.

O zaman hic gerek yok zararı gidermeye bosu bosuna hapis yatacaz.bilir kisi raporuna hakim karsisina cikinca itiraz etsek olur mu baştan bilirkisi kontrol edilir mi evraklar bilgisayar program ise gelis gidis saatlerim her neyse

emreasik Site Üyesi

Hagb olmasi ve bu magdurun masrafı gidermekten baska bana mahkemede baska ne masraflar cikar parasal ceza vb kamu vs

ugura Kıdemli (**) Üye

Baştan söyliyeyim hukukcu değilim ancak bayadır bu sitedeyim,buradaki hukukcuların yazdıklarına kulak verin,magdurun zararını bir şekilde giderin,emin olunki magdurun zararının giderilmesi ile giderilmemesi arasında buyuk fark var,basit görünebilecek bir konu değil

Editör

emreasik yazdı:
IŞIKDEMİR yazdı:

O zaman hic gerek yok zararı gidermeye bosu bosuna hapis yatacaz.bilir kisi raporuna hakim karsisina cikinca itiraz etsek olur mu baştan bilirkisi kontrol edilir mi evraklar bilgisayar program ise gelis gidis saatlerim her neyse

Bilirkişi raporuna gerekçelerinizle beraber itiraz edip yeniden inceleme yapılmasını isteyebilirsiniz.
Resim

Editör

emreasik yazdı:
Hagb olmasi ve bu magdurun masrafı gidermekten baska bana mahkemede baska ne masraflar cikar parasal ceza vb kamu vs

Ayrıca yargılama giderlerini ve karşı tarafın avukatı varsa vekalet ücretini ödersiniz.
Resim

emreasik Site Üyesi

Anladim teşekkür ederim. Bilirkisi raporu aralık 2018 de geldi. Mahkeme 1 nisan da olcak. Hakime mi demeliyim bilirkisi yalnış benim yapmadığım cok sey var diye efendim

emreasik Site Üyesi

Avukatı var ücreti nedir ve yargılama masrafi ne olur efendim

Editör

Duruşma esnasında sözlü olarak veya duruşmadan önce yazılı olarak bilirkişi raporunu kabul etmediğinizi, neden kabul etmediğinizi, neden itiraz ettiğinizi, yeniden bilirkişi raporu aldırılmasını istediğinizi, neden alınması gerektiğini belirterek talep ediniz.
Resim

Sonraki

Dön Ceza Hukuku