• Reklam

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ SIFATI HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Suç ve Cezalar, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Tutuklama, Arama, Elkoyma, Denetimli Serbestlik, Ceza Muhakemesi, İnfaz, Tekerrür, İçtima, Koşullu Salıverilme, Sabıka Kaydı...

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ SIFATI HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 06 Eki 2012, 09:06

''MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ'' NE DEMEKTİR? SAYGILARIMLA!...
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Reklam

Re: MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 06 Eki 2012, 09:08

ŞİKAYETÇİ OLDUĞUMUZ KİŞİ DE BİZDEN ŞİKAYETÇİ OLURSA, MÜŞTEKİ Mİ OLURUZ SADECE, YOKSA, MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ Mİ? SAYGILARIMLA!...
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Mesajgönderen teoman » 06 Eki 2012, 11:50

MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ;suçtan zarar gören ve ayrıca yine suç isnadı altında bulunan demektir,

Karşı Tarafta ŞÜPHELİ MÜŞTEKİ ola bileceği gibi sadece ŞÜPHELİ de ola bilir.

Bu ŞÜPHELİ Kelimeleri kovuşturma evresinde yani mahkeme safhatında SANIK Kelimeleri ile yer değiştirecek. MÜŞTEKİ SANIK Şeklini alıçaktır.

Sanık Kimdir? Şüpheli Kimdir?
Bir suç işlediği şüphesiyle Cumhuriyet Savcılığı ve onun emri altında kolluk güçleri (polis, jandarma) tarafından soruşturulan kişiye şüpheli denir. Eğer bu kişi hakkında ceza davası açılır ise bu aşamadan itibaren artık şüpheli sanık olarak adlandırılır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİCBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.
KÖTÜLÜKLE BESLENEN ZALİMLİKLE TERBİYE EDİLİR.
WWW.KARARARA.COM
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 06 Eki 2012, 15:09

HAKKIMDA ASILSIZ İDDİALARLA VE SAHTE BELGELERLE ŞİKAYETÇİ OLMUŞLAR.. ŞÜPHELİ OLARAK VERDİĞİM İFADEDE BEN DE ŞİKAYETÇİYİM DEDİM. ŞAHISLAR BANA İFTİRA ATTILAR DEDİM. BANA İFTİRA ATTIKLARINA DAİR TANIKLARIMI VE DELİLLERİMİ SUNDUM... TANIKLARIM DİNLENMEDEN HAKKIMDA KAMU DAVASI AÇILMIŞ.. İDDİANAMEDE ŞÜPHELİ BENİM, MÜŞTEKİ KARŞI TARAF.. ŞİKAYETÇİ OLDUĞUM İÇİN KARŞI TARAFIN MÜŞTEKİ ŞÜPHELİ OLMASI GEREKİRDİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SAYGILARIMLA..
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Mesajgönderen admin » 06 Eki 2012, 20:29

Sayın Özgür Bey,

Soruşturma sırasında şüpheli sıfatıyla ifadeniz alınırken "ben de bana iftira attığı için karşı taraftan şikayetçiyim" dediğiniz anda karşı tarafın sıfatı müşteki-şüpheli olur. Ancak sizin hakkınızda kamu davası açılırken karşı taraf hakkında da iftira suçundan ek takipsizlik kararı yazılması gerekirdi. Hakkınızdaki dava sonuçlanıp beraat ettikten sonra, kendinize iftira atıldığını iddia ederek yeniden şikayetçi olabilirsiniz. Bu durumda sıfatınız sadece müşteki olur. Karşı taraf ise şüpheli olacaktır...

Kolay gelsin...
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. www.kararara.com
Kullanıcı avatarı
admin
Site Yöneticisi

Sonraki

Dön Ceza Hukuku

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot], teoman ve 11 misafir

Copyright 2010 BETA