Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Üvey annenin çocuğa kötü davranması

Üvey annenin çocuğa kötü davranması

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

Tubayagmur Site Üyesi

merhabalar. eski eşimle 2013 yılında boşandık. 1 kızımız var ve velayeti bende. babası 1 yıl önce evlendi şuan yeni bir çocukları oldu. kızımın üvey annesi kızıma kötü davranıyor, yatılı okula göndermekle tehtid ediyor. gelmesini istemiyor. gerizekalı, yarım akıllı gibi kelimeler kullanıyor. üvey anne kızımı kendi annesine bırakıyor ve erkek kardeşiyle yalnız evde bırakıyorlar. kızımın babasına söylediğimde önemsemiyor. kızım babasını görmek istiyor buna engel olamıyorum. psikolojik şiddet var. sözlü şiddet var. bir keresinde kızım oradayken beni aradı ve üvey annesi kızıma çok fazla bağırıyordu. kızımın babasının aileside benimle aynı şeyleri görmüş yaşamış ve uyarmışlar. açıkçası üvey anne kızımı istemiyor, babasını görmesine engel oluyor. bu tarz durumlarda çocuğun öz annesi olarak ve kızımı babasından uzak tutmayacak şekilde nasıl hukuki bir yol izleyebilirim. teşekkür ederim şimdiden.

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Tubayagmur yazdı:
velayeti bende.

Velayeti sizdeyse çocuk neden üvey annede?
Resim

Tubayagmur Site Üyesi

IŞIKDEMİR yazdı:
Tubayagmur yazdı:
velayeti bende.

Velayeti sizdeyse çocuk neden üvey annede?

kızım üvey annede değil. haftasonu görüşme saatlerinde babası ve üvey annesiyle birlikte kalıyor

Editör

Babasıyla görüşüyorsunuz sanırım çocukla ilgili. Haftasonu çocukla vakit geçirmeyip üvey anneye bırakacaksa sizden neden alıyor? Kendi çocuğuna neden sahip çıkamıyor? Kendi eşine neden söz geçiremiyor? Madem vakit geçirmeyecek, üvey anne ile bırakacak çocuğu o zaman almasın sizden ya da gelsin sizin yanınızda görsün çocuğunu. Bu konuları kendisiyle konuşmanızı tavsiye ederim.

Onun dışında bu görüşme işini engellemeniz mümkün değil.

Tamamen süre kaldırılmaz ancak çocuk hakkında düzenlenmiş bir darp raporu veya psikolojik bir rapor var ise ayda 1'e falan indirilebiliyor ya da psikolog eşliğinde 4 saat kadar babanın çocukla görüşmesine karar verilebiliyor.
Resim

Tubayagmur Site Üyesi

IŞIKDEMİR yazdı:
Babasıyla görüşüyorsunuz sanırım çocukla ilgili. Haftasonu çocukla vakit geçirmeyip üvey anneye bırakacaksa sizden neden alıyor? Kendi çocuğuna neden sahip çıkamıyor? Kendi eşine neden söz geçiremiyor? Madem vakit geçirmeyecek, üvey anne ile bırakacak çocuğu o zaman almasın sizden ya da gelsin sizin yanınızda görsün çocuğunu. Bu konuları kendisiyle konuşmanızı tavsiye ederim.

Onun dışında bu görüşme işini engellemeniz mümkün değil.

Tamamen süre kaldırılmaz ancak çocuk hakkında düzenlenmiş bir darp raporu veya psikolojik bir rapor var ise ayda 1'e falan indirilebiliyor ya da psikolog eşliğinde 4 saat kadar babanın çocukla görüşmesine karar verilebiliyor.

bu konuyu görüştüm kendisiyle fakat anlamıyor beni suçluyor. bazen bacakları mor geliyor ama sorduğumda bilmiyorum nasıl oldu diyor kızım. işi çözemez bir durumdayım anlaşılan. en iyisi bir bir cocuk psikoloğuna götürmek sanırım kızımı. bir sorum daha olacak. nafaka arttırım talebinde bulunsam, eski eşimin yeni doğan cocuğu ve eşinin bakımları da göz önüne alınır mı? ikimizde devlet memuruyuz. o hastane müdürü. eşi çalışmıyor. ben kirada oturuyorum ve maddi kısıtlılıklar sebebiyle kızımı 4 yıldır devam ettiği özel okuldan almak durumunda kaldım.

Editör

Siz arttırım davasını açın. Bir zararı olmaz.
Resim

Dön Aile ve Boşanma Hukuku