• Reklam

ELDEN TAKİPLİ MÜZEKKERE

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

ELDEN TAKİPLİ MÜZEKKERE

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 16 Şub 2013, 19:37

Elden takipli müzekkere ne demektir? Elden takipli müzekkerelere cevap elden mi verilir? 3 kuruma elden takipli müzekkereyi götürdüm. 1 kurum cevabı bana verdi. diğer 2 kurum ise ''sana vermeyiz, mahkemeye posta ile gönderecez'' dedi. diğer 2 kurum da cevabı bana vermeli mi idi. müzekkerede elden takiplidir yazmıştı mahkeme. bu yazıya rağmen cevabı bana vermedi 2 kurum? Ne yapabilirim Efendim? En Derin Saygılarımla!...
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Reklam

Re: ELDEN TAKİPLİ MÜZEKKERE

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 17 Şub 2013, 18:11

Elden takipli müzekkere ne demektir? Derin Saygılarımla Efendim!...
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 17 Şub 2013, 19:32

Elden takipli müzekkereyi ilgili kuruma elden teslim ettim. ilgili kurumun vereceği cevabı, yine elden mahkemeye götürmem gerekmiyor mu Efendim? En Derin Saygılarımla Efendim!...
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Mesajgönderen admin » 17 Şub 2013, 22:38

Özgür_DEMiR yazdı:Elden takipli müzekkereyi ilgili kuruma elden teslim ettim. ilgili kurumun vereceği cevabı, yine elden mahkemeye götürmem gerekmiyor mu Efendim? En Derin Saygılarımla Efendim!...

Sayın Özgür Bey,

Mahkemeler yargılamanın hızlanması adına, esasen mevzuatta bulunmayan bir yol olarak "elden takiplidir" ibareli müzekkere yazıp ilgili tarafa vermekteler. Taraf bu müzekkereyi mahkeme kaleminden alıp muhatap kuruma götürmektedir. Ancak muhatap kurumun derhal müzekkereye cevap verme gibi bir yükümlülüğü yoktur. Kurum dilerse cevabı hemen yazıp ilgiliye elden teslim eder, isterse daha sonra yazıp posta veya memur eliyle mahkemeye ulaştırır.

Saygılar...
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. www.kararara.com
Kullanıcı avatarı
admin
Site Yöneticisi

Mesajgönderen Özgür_DEMiR » 04 Mar 2013, 19:13

Saygıdeğer admin, elden takipli müzekkereyi ilgili kuruma elden teslim etmeme rağmen, cevabı bana vermeyen kurum müdürü nün yasaya aykırı davrandığını söylediler bana. Bu nedenle yeniden size durumu arz edip ona göre hareket etmek istedim.

Elden takipli müzekkerelerin cevabı, elden mi yoksa posta yolu ile mi mahkemeye gönderilmesi gerekmektedir? Kurum müdürünü önceden tanıyordum ve bana husumet beslediğini biliyordum. Çünkü, daha önce bu talebimi şifahen kurum müdürüne yapmıştım ve aşağalayıcı bakışla talebimi reddetmişti. Daha sonra talebimi mahkemeye yaptım ve Mahkeme müzekkere yazdı ilgili kuruma. elden takipli olarak mahkemenin yazdığı müzekkereyi ilgili kuruma götürdüm. cevabını istediğimde olmaz dedi kurum müdürü. elden takiplidir dedim bu kez. bi an durdu ve bana baktı, bir saniye düşündü ve ''sana vermeyiz, biz posta ile mahkemeye göndeririz'' dedi. Kurum müdürü ben olmasaydım bu müzekkereye cevabı verirdi. bana kasten kötü davrandı ve müzekkere cevabını vermedi bunu ispatlayabilirim.

Elden takipli müzekkerelerin cevabı, yasal olarak elden mi yoksa, posta ile mi mahkemeye gönderilmesi gerekmektedir?

En Derin Saygılarımla Saygıdeğer admin.
Özgür_DEMiR
Site Üyesi

Sonraki

Dön Borçlar Hukuku

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Copyright 2010 BETA