Site Üst Yönetimi Yasal mı? • kararara.com


Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Eşya Hukuku Site Üst Yönetimi Yasal mı?

Site Üst Yönetimi Yasal mı?

Mülkiyet, Menkul, Gayrimenkul, Kat Karşılığı İnşaat, Ayni Hak, Tapu Sicili, Tapu İptali, Tescil, Kadastro, Orman, Zilyetlik, İrtifak, İpotek, Rehin, Muvazaa, Hazine, Ecri Misil, Satış Vaadi...

Mesaj 12 Ağu 2017 01:03
nautilus Site Üyesi

Mesajlar: 1


Her birinde 56 daire olan 4 bloktan oluşan bir sitede oturmaktayım.Her bloğun kendi yönetimi yanı sıra birde 4 bloğun Site Üst Yönetimi var. Bu arada merkezi sistem ısıtma, aydınlatma vs. yok, her bloğun bahçeside ayrı, 4 bloğun tek ortak alanı otopark oda 2 bloğa 1 otopark , diğer 2 bloğada 1 otopark şeklinde ayrılmış (otopark aydınlatmalarıda her bloğun tek tek kendine ait olacak şekilde). Mevcut Yönetim Planı binaların ilk teslim zamanı (1988 yılı) yapılmış; tapudan kontrol ettirdik bu yıla (2017) kadar hiçbir kayıt ayrıca sonradan yapılan değişiklik de yok.Ancak oturumun başladığı 1988 yılından 1999 yılına kadar her bloğun bağımsız yönetimi yanında Site Üst Yönetimide varmış.1999 yılında site üst yönetimi fesh edilmiş.2006 yılında site üst yönetimi yeniden oluşturulmuş ve değişen yöneticilerle günümüze kadar gelinmiş.Site Üst Yönetiminin bu fesih ve tekrar oluşturulmaları tapuya kesinlikle tescil ettirilmemiş.
Acaba Site Üst Yönetimi , Yönetim Planındaki Kat Malikleri Kurulu başlığının 18.Maddesine dayanılarak mı kurulmuş ? Yoksa tamamen yasal değil mi? tam olarak anlayamadım.İncelemek isteyenler için Yönetim Planını aşağıdaki siteye yükledim:
http://www.dosya.tc/server9/6vdtbe/Y...PLANI.pdf.html
yardımcı olabilecek değerli hukukçulara şimdiden sonsuz teşekkürler.
  • POPULER KONULAR

Dön Eşya Hukuku