BANKA MAHKEME SÜRECİ BİTMEDEN EVİMİ SATTI

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...
Departed
Site Üyesi

BANKA MAHKEME SÜRECİ BİTMEDEN EVİMİ SATTI

Mesaj gönderen Departed » 27 May 2019 03:54

Merhaba 2014 yılında özel bir bankadan babam konut kredisi kullandı 2 yıl aradan sonra vefat etti elimizde muvafakatname olmasına rağmen hayat sigortası hiç yapılmamış ve bizde dava açtık hakim %60 haklı %40 kusurlu buldu bizi biz kredinin 40 lık kısmından sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz ama benim evimi başkalarına banka sattı bu durumda ne yapabiliriz tazminat davasımı açmalıyım ben şimdi 100000 tl lik kredinin 40.000 tl sini ödeyeceğim ama evim nerde bu konuda negibi bir yol izlemem gerek aydınlatırsanız sevinirim yada emsal bir dava varmıdır çok teşekkür ediyorum sizlere şimdiden

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: BANKA MAHKEME SÜRECİ BİTMEDEN EVİMİ SATTI

Mesaj gönderen teoman » 27 May 2019 08:02

Departed yazdı:Merhaba 2014 yılında özel bir bankadan babam konut kredisi kullandı 2 yıl aradan sonra vefat etti elimizde muvafakatname olmasına rağmen hayat sigortası hiç yapılmamış ve bizde dava açtık hakim %60 haklı %40 kusurlu buldu bizi biz kredinin 40 lık kısmından sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz ama benim evimi başkalarına banka sattı bu durumda ne yapabiliriz tazminat davasımı açmalıyım ben şimdi 100000 tl lik kredinin 40.000 tl sini ödeyeceğim ama evim nerde bu konuda negibi bir yol izlemem gerek aydınlatırsanız sevinirim yada emsal bir dava varmıdır çok teşekkür ediyorum sizlere şimdiden

Burada alacağınız bilgiler yeterli olmayacağı kanaatinde olduğumdan dolayı, konunuzla ilgili kesinlikle hukuki yardım almanız için bir avukata baş vurmanız gerekecektir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra Memuru

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 27 May 2019 11:12

Satış iptal olmaz. Bedel üzerinden davalarına devam edersin. Ancak karışık bir süreç olur senin için. Teoman üstadımın da söylediği gibi bir avukat yardımından faydalanmalısın.
Resim

Departed
Site Üyesi

Mesaj gönderen Departed » 29 May 2019 01:40

Öncelikle teşekkür ederim lakin anlamadığım sorun şu hakim bana 40.000 tl den sorumlu olduğumu dile getirdi ben bu parayı ödedim diyelim peki benim evim başkasında tazminat davasımı açmalıyım evimi geri almak için bu tür olaylar muhakkak yaşanmıştır emsal dava bulmaya çalışıyorum saygılar sunarım herkeze

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Meslek: İcra Memuru

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 29 May 2019 11:13

Tekrar söylüyorum evinizi geri alamazsınız. Sorumlu olduğunuz miktar dışındaki evin bedelini geri alabilirsiniz.
Resim

Departed
Site Üyesi

Mesaj gönderen Departed » 29 May 2019 15:42

Teşekkür ederim bilginiz için ben bir avukatla yola çıksam daha sağlıklı olacak anlamıyorum süreç bitmeden hakim suçlu bulmadan evimin satılması acaba hangi adalete sığıyor saygılar sunarım sizlere

salacak
Kıdemli *** Üye

Mesaj gönderen salacak » 11 Tem 2019 01:04

Öncelikle geçmiş olsun..
Benzer bir durum başıma gelmişti.
Ama ben davayı açtıktan sonra icra Müdürlüğü'ne durumu bildiren bir dilekçe sunmuştm ve ve İcra Müdürlüğü dava sonuçlanıncaya kadar satışı durdurmuştu.
Siz dava açtığınızı bildirmiş miydiniz İcra dairesine?

Departed
Site Üyesi

Mesaj gönderen Departed » 11 Tem 2019 12:14

Bizim evimizin satıldığını biz evimize gelen adamlardan öğrendik yani ihaleye giren adamlardan şimdi evi tekrar aldık 104.000 tl ye ihalede satılan evimi 172.000 tl ye tekrar aldım 414.000 tl geri ödeyeceğim kredi bedeliyle birlikte bana göre kanunlarımız çok saçma

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 11 Tem 2019 12:34

Tabi ki bu süreçler kısa değil uğraşı ile kayıpların telafisi mümkün de uğraşmak gerekiyor.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Departed
Site Üyesi

Mesaj gönderen Departed » 11 Tem 2019 22:46

Uğraşacaz hocam çok yorulduk ailece yıprandık maddi manevi kötü duruma düştük hayırlısı olsun ama bu iş herkesin başına gelebiliyor aslında bu mağduriyet konusunda devletimizin yasa koyması gerekli..