AVM de hırsızlık • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku AVM de hırsızlık

AVM de hırsızlık

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 06 Haz 2017 21:17
mustafacan1 Site Üyesi

Öncelikle merhaba ,21 yaşındayım tıp fakultesinde 3. sınıf öğrencisiyim .3 hafta önce avmde abimle gezmekteydik ve zara mağazasına girdik .ben 5 6 adet gömlek ile kabine girdim birinin alarmını kırdım ve poşete koydum .sonrasında kırdığım alarmı mağaza içinde bir yere gizlerken mağazadaki görevlilerden biri görmüş, ben bunu farketmeden mağazada gezinmeye devam ettim abimin olaydan haberi yoktu .Sonra mağaza kapısını tam geçip çıktığımız sırada alarm çaldı ve görevliler poşete bakmak istediler, takip edip çıkmamızı beklemişler .Alt katta bir odaya götürerek polis çağırdılar .90 liralık bir parça gömlek alarmını kırıp poşete koyduğum.Polis ifadelerimizi alıp bıraktı ,Mağaza şikayetçi ,mahkeme celbinin eve gelmemesi için utancımdan ptt ptt gezip mahkeme celplerini buldum .Pişmanım oldukça ...

Sizce bu duruma mahkeme ne karar verir ,Meslek yaşamımı etkiler mi ,abim için de mahkeme celbi var ,Yanıtlarınızı bekliyorum hukuk camiasındaki insanlar :!: :!: :!:

MAHKEME CELBİNDE SUÇLAMA OLARAK :BİNA ALTINDA MUHAFAZAYA ALINMIŞ EŞYANIN HIRSIZLIĞI SUÇU YAZMAKTA

Mesaj 07 Haz 2017 00:15
mustafacan1 Site Üyesi

Eklemeyi unutmuşum ,önceden sabıkam bir kaydım falan yok, ceza almama sicilime işlenmeme şansım nedir ?

Mesaj 07 Haz 2017 10:04
mustafacan1 Site Üyesi

Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla hakimin insafına kalıyor bir yandan ceza verip vermemek, olayın sicilime işlemesi gibi şeyler. Ben ifademde poşetimdeki diğer iki gömlekle denerken karıştığını gömleği çalmadığımı beyan ettim.Fakat mağazada kırdığım alarmı başka bir eşyanın cebine koyarken video kaydım var.İfademde bunu söylemeye devam edersen etkin pişmanlık da alamayacağım doğru mudur? Sizce hakimin inanma ihtimali düşük olan ifademe devam etmeli miyim ,(çünki alarmı kabinde kırdığım için kırdığıma dair kanıt yok) .Cevaplarınız için tekrar müteşekkirim.

Mesaj 07 Haz 2017 10:21
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

mustafacan1 yazdı:
Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla hakimin insafına kalıyor bir yandan ceza verip vermemek, olayın sicilime işlemesi gibi şeyler. Ben ifademde poşetimdeki diğer iki gömlekle denerken karıştığını gömleği çalmadığımı beyan ettim.Fakat mağazada kırdığım alarmı başka bir eşyanın cebine koyarken video kaydım var.İfademde bunu söylemeye devam edersen etkin pişmanlık da alamayacağım doğru mudur? Sizce hakimin inanma ihtimali düşük olan ifademe devam etmeli miyim ,(çünki alarmı kabinde kırdığım için kırdığıma dair kanıt yok) .Cevaplarınız için tekrar müteşekkirim.

https://kararara.com/forum/viewtopic.php?f=87&t=8977

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 14 Haz 2018 03:18
Esmrrr Site Üyesi

Sonuç ne oldu peki??

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku