Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku DENETİMLİ SERBESTLİK SONRASI 2. YAKALANMA

DENETİMLİ SERBESTLİK SONRASI 2. YAKALANMA

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

av.kazım Site Üyesi

Ceza davalarında adli para cezasının belirlenmesi için sosyal ekonomik durum araştırılır. Polis bunun için eve gelebilir.

adalet67 Site Üyesi

Öncelikle 2015 yılında uyuşturucu kullanmaktan 5 yıl kamu ertelemesi ve 1 yıl denetim serbestlil tedbiri aldım . ( Hastaneye falan gitmedi. sadece seminer psikolog ve imza ) Daha sonra 2017 yılında parkta oturduğum esnada polisler geldi etrafa bakınırken yerden madde buldu sonra ifade verdik idrar verdik ve idrar pis çıktı . Ama ifadede maddenin bana ait olmadığını söyledim . hakkımda iddaname düzenlenmiş ve 191/1 tck 53. madde ve idari para cezası sevk maddeleri ile ceza almam istenilmiş. Mahkemem Ekim ayında daha önce sabıkam yok . Üni mezunuyum ve kpss hazırlanıyorum ne gibi soeunlar ile karşı karşıya kalırım . Cezaevine girer miyim . Hagb verir mi ? Bu maddeyi artık kullanmıyorum kullanan arkadaşlarında bu durumları yaşamamaları için bırakmasını öneririm . Gerçekten çok zor bir durum arkadaşlar emin olun hiç güzel bir muamele ile karşılaşmıyorsunuz hatta kendinizi çok değersiz ve aşağlık bir insanmış gibi davranıyorlar size . En çok pişmanlığıda denetim sürecinde gördüm . Nasıl böyle bir insan oldum diyorsunuz . Lütfen bırakın kullanan arkadaşlarınız var ise de forumdakilerin nasıl bir paikolojide olduğunu anlatın .

sanitarg Site Üyesi

Sana aynen katılıyorum tüm kullananlar bıraksın bin pislik şeyi yaşadıklarının aynısını yaşadım hala daha yaşıyorum ve mahkeme gününe kadar da yaşayacağım allah belasını versin bu uyuşturucunun kimse kullanmasın düşülen hatalara bu yazıları okuyanlar düşmesin her gün ne olacak ne bitecek diye düşünmekten beynim çürüdü artık bundan sonra da nerede bunu satanları duyar veya görürsem hepsini ihbar edeceğim kendimize yazık ettik geleceğimizi karartıyoruz kimse bu pislik şeyleri kullanmasın

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

adalet67 yazdı:
Öncelikle 2015 yılında uyuşturucu kullanmaktan 5 yıl kamu ertelemesi ve 1 yıl denetim serbestlil tedbiri aldım . ( Hastaneye falan gitmedi. sadece seminer psikolog ve imza ) Daha sonra 2017 yılında parkta oturduğum esnada polisler geldi etrafa bakınırken yerden madde buldu sonra ifade verdik idrar verdik ve idrar pis çıktı . Ama ifadede maddenin bana ait olmadığını söyledim . hakkımda iddaname düzenlenmiş ve 191/1 tck 53. madde ve idari para cezası sevk maddeleri ile ceza almam istenilmiş. Mahkemem Ekim ayında daha önce sabıkam yok . Üni mezunuyum ve kpss hazırlanıyorum ne gibi soeunlar ile karşı karşıya kalırım . Cezaevine girer miyim . Hagb verir mi ? Bu maddeyi artık kullanmıyorum kullanan arkadaşlarında bu durumları yaşamamaları için bırakmasını öneririm . Gerçekten çok zor bir durum arkadaşlar emin olun hiç güzel bir muamele ile karşılaşmıyorsunuz hatta kendinizi çok değersiz ve aşağlık bir insanmış gibi davranıyorlar size . En çok pişmanlığıda denetim sürecinde gördüm . Nasıl böyle bir insan oldum diyorsunuz . Lütfen bırakın kullanan arkadaşlarınız var ise de forumdakilerin nasıl bir paikolojide olduğunu anlatın .

İkinci yakalanış şekli itibari ile muallakta olup, yani yakın bir mesafenizde bir maddenin bulunması bunun size ait olduğunu göstermez ve bu konuda somut delil bulunmadığını göstermektedir, Şüpheden sanık yararlanır ilkesi gereğince bu konuda takipsizlik kararı veya beraat kararı verilmesi kanaatindeyim, velev ki uygulama yapılacak olursa eğer tekrardan denetimli serbestlik veya tedavili denetimli serbestlik uygulaması yapılacak olur. İlk erteli olan suçunuz mahkemesinde görülerek ceza verilecek ve bu cezada büyük ihtimalle ertelenecektir, yani şu aşamada ceza evi gözükmüyor.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

adalet67 Site Üyesi

teoman bey teşekkür ederim . Bir sorum daha olacak ilk olay A ilinde oldu. 2. olay B ilinde . E devlette eylül ayında mahkeme gözüküyor A ilinde . Ama bana gelen tebligatta B ilinde mahkemeye çıkacağım. B ilinde ikemetgah etmekteyim . A ilindeki mahkemeye gitmem gerekir mi herhangi bir tebligat gelmedi çünkü uymam gereken sadexe tebligattaki yani B ilindeki mahkememidir ?

ÖncekiSonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku