HAGB Kararı var diye 2. suç tan verilen hapis cezası. • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku HAGB Kararı var diye 2. suç tan verilen hapis cezası.

HAGB Kararı var diye 2. suç tan verilen hapis cezası.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

ERDEM KARADENİZ Site Üyesi

MERHABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.5 YIL ÖNCE CMK 257/2 DEN HAGB ALDIM VE 06 MAYIS TARİHİ İTİBARIYLA SONA ERDİ, 26 NİSAN 2017 TARİHİNDE GÖZALTINA ALINDIM ve TUTUKLANDIM, 250 GÜN SONRA İSE TAHLİYE OLDUM,DÜN 07 MAYIS 2018 DE CEZA MAH DE DAVAM OLDU VE ESKİ HAGB OLDUĞU İÇİN 1 YIL 6 AY 22 GÜN CEZA VERDİLER ESKİ HAGB Yİ İPTAL YANİ PARA CEZASINA ÇEVİREBİLİRMİYİM VE YA NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRİM YARGITAY KARARLARI VAR MI LÜTFEN YARDIM

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ERDEM KARADENİZ yazdı:
MERHABA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.5 YIL ÖNCE CMK 257/2 DEN HAGB ALDIM VE 06 MAYIS TARİHİ İTİBARIYLA SONA ERDİ, 26 NİSAN 2017 TARİHİNDE GÖZALTINA ALINDIM ve TUTUKLANDIM, 250 GÜN SONRA İSE TAHLİYE OLDUM,DÜN 07 MAYIS 2018 DE CEZA MAH DE DAVAM OLDU VE ESKİ HAGB OLDUĞU İÇİN 1 YIL 6 AY 22 GÜN CEZA VERDİLER ESKİ HAGB Yİ İPTAL YANİ PARA CEZASINA ÇEVİREBİLİRMİYİM VE YA NASIL BİR YOL İZLEYEBİLİRİM YARGITAY KARARLARI VAR MI LÜTFEN YARDIM

2. işlediğiniz suç nedeni ile verilen 1 Yıl 6 Ay 22 gün cezayı mahkeme başka bir yaptırımlara çevirmemiş ise buna yapacağınız bir şey yoktur. Sadece istinafa itiraz ede bilirsiniz.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ERDEM KARADENİZ Site Üyesi

MERHABALAR;ESKİ HAGB TCK 257/2 DEN, SUÇ TARİHİ 23 OCAK 2009, KARAR TARİHİ 26 NİSAN 2013, KESİNLEŞME TARİHİ 06 MAYIS 2013, 5 YIL SÜRE DOLUMU 06 MAYIS 2018, DİR. 28.06.2014 tarihinde yürürlüğe giren 6545 sayılı Kanunun 72. maddesi ile CMK m.231/8’e GÖREMİ 2. HAGB VERİLEMEYECEKTİR.Yeni ekleme 28.06.2014 tarihi öncesinde yürürlükte olmadığından kişi aleyhine uygulanmamalı MI, bu tarihten sonra işlenip de HAGB kararına konu edilen mahkumiyet kararları hakkında tatbik edilmelİMİ.Fiilin işlendiği tarihin 28.06.2014 olması değil, kesinleşen HAGB kararının bu tarihten önce verilmesi önemli olup, bu kararlar yönünden denetim süresinde kasten işlenen suçlar nedeniyle, 28.06.2014 tarihinden önce yasak olmadığın yeni HAGB kararları verilebilİRMİ.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

ERDEM KARADENİZ yazdı:
MERHABALAR;ESKİ HAGB TCK 257/2 DEN, SUÇ TARİHİ 23 OCAK 2009, KARAR TARİHİ 26 NİSAN 2013, KESİNLEŞME TARİHİ 06 MAYIS 2013, 5 YIL SÜRE DOLUMU 06 MAYIS 2018, DİR. 28.06.2014 tarihinde yürürlüğe giren 6545 sayılı Kanunun 72. maddesi ile CMK m.231/8’e GÖREMİ 2. HAGB VERİLEMEYECEKTİR.Yeni ekleme 28.06.2014 tarihi öncesinde yürürlükte olmadığından kişi aleyhine uygulanmamalı MI, bu tarihten sonra işlenip de HAGB kararına konu edilen mahkumiyet kararları hakkında tatbik edilmelİMİ.Fiilin işlendiği tarihin 28.06.2014 olması değil, kesinleşen HAGB kararının bu tarihten önce verilmesi önemli olup, bu kararlar yönünden denetim süresinde kasten işlenen suçlar nedeniyle, 28.06.2014 tarihinden önce yasak olmadığın yeni HAGB kararları verilebilİRMİ.

İKİNCİ HAGB VERİLMEZ KURALI, HANGİ TARİHTEN İTİBAREN UYGULANACAĞI

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku