İSTİNAF DAVA SONUCU TEBLİĞ EDİLMESİ • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Yargılama Usulü ve Avukatlık Hukuku İSTİNAF DAVA SONUCU TEBLİĞ EDİLMESİ

İSTİNAF DAVA SONUCU TEBLİĞ EDİLMESİ

Hukuk Mahkemeleri Yargılama Usulü, Duruşma, İspat ve Deliller, İhtiyati Tedbir, Delil Tespiti, Gider Avansı, Yargılama Giderleri, Adli Yardım, Vekalet Ücreti, Temyiz, İstinaf, Tahkim, Avukat Hakları, Avukat Disiplin İşlemleri, Barolar...

yucel30 Site Üyesi

Merhabalar benim hukuk davam istinaf mahkemesine gitti e devletden takip ettim ön inceleme oldu daha sonra inceleme oldu en sonunda karara çıktı çabuk bir şekilde karar verildi diyebilirim fakat daha sonra davam e devlet den silindi aradan yaklaşık 40 gün geçti karar tebliğ edilmedi avukatıma sorduğumda daha karar gelmedi diyor neden henüz tebliğ edilmedi cevap verirseniz sevinirim bu arada uyaptanda bakıyorum oradan dava hiç gözükmedi ilk kararı veren mahkeme ise halen e devlette gözüküyor ondada istinafta diye yazıyor bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

yucel30 yazdı:
Merhabalar benim hukuk davam istinaf mahkemesine gitti e devletden takip ettim ön inceleme oldu daha sonra inceleme oldu en sonunda karara çıktı çabuk bir şekilde karar verildi diyebilirim fakat daha sonra davam e devlet den silindi aradan yaklaşık 40 gün geçti karar tebliğ edilmedi avukatıma sorduğumda daha karar gelmedi diyor neden henüz tebliğ edilmedi cevap verirseniz sevinirim bu arada uyaptanda bakıyorum oradan dava hiç gözükmedi ilk kararı veren mahkeme ise halen e devlette gözüküyor ondada istinafta diye yazıyor bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Burada henüz gerekçeli karar yazılmamış ta ola bilir, uyap kayıtlarında da bir hata ola bilir. Aynı şekilde bir arkadaşımızda da sizin olayınızın benzeri oldu sonradan karar yerel mahkemeye geldi ve gitib kontrol ettiğinde haberi oldu.

www.kararara.com

yucel30 Site Üyesi

Dava istinaftayken karara bağlandı yazdı yaklaşık 3-4 gün sonra dava e devletden silindi karar tebliğ edilmedi ne bana ne de avukatıma belki kesin karar çıktı bilemiyorum ama bana tebliğ edilmeden itiraz hakkım elimden gider mi belkide karar verildi yerel mahkemeyede gönderilmedi bu tarz yetkileride var ne yapacağımı şaşırdım konuda bilgisi olan var mı ?

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

yucel30 yazdı:
Dava istinaftayken karara bağlandı yazdı yaklaşık 3-4 gün sonra dava e devletden silindi karar tebliğ edilmedi ne bana ne de avukatıma belki kesin karar çıktı bilemiyorum ama bana tebliğ edilmeden itiraz hakkım elimden gider mi belkide karar verildi yerel mahkemeyede gönderilmedi bu tarz yetkileride var ne yapacağımı şaşırdım konuda bilgisi olan var mı ?

Hakkınızda verilen karar mernis adresinize tebliğ edilecektir. Temyiz hakkınız yasal tebliğden itibaren başlar. E-devlet sistemi sadece bilgilendirme amaçlı olup tebligatın hüküm ve sonuçlarını doğurmaz.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Yargılama Usulü ve Avukatlık Hukuku