İnfaz dosyalarım ne olur? • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku İnfaz dosyalarım ne olur?

İnfaz dosyalarım ne olur?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 17 May 2018 18:23
Rıdvan3434 Site Üyesi

Daha önce iki kere kavgaya karıştım ve ikisindende denetimli serbestlik almıştım
Komşumla aramızda geçen bir konudan dolayı münakaşa ettik ve tadilat sırasında geliştiği için elimde balta vardı fakat baltayı bir kere havaya dahi kaldırmadım ve şahıslar mahkemede şikayetlerini geri aldı sonra ben bi dahaki mahkemeye katıldım hakim iki kişi oldukları için birinden beraat birindense 2500 tl para cezası verdi
Ama gerideki iki dosyam açıldı ikisindende 1yill 1 ay şeklinde infazın vardı bu konu ne olur cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Rıdvan3434 yazdı:
Daha önce iki kere kavgaya karıştım ve ikisindende denetimli serbestlik almıştım
Komşumla aramızda geçen bir konudan dolayı münakaşa ettik ve tadilat sırasında geliştiği için elimde balta vardı fakat baltayı bir kere havaya dahi kaldırmadım ve şahıslar mahkemede şikayetlerini geri aldı sonra ben bi dahaki mahkemeye katıldım hakim iki kişi oldukları için birinden beraat birindense 2500 tl para cezası verdi
Ama gerideki iki dosyam açıldı ikisindende 1yill 1 ay şeklinde infazın vardı bu konu ne olur cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sanığa verilen ceza toplamı 2 yıl 2 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 1 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku