Denetimde gelen ceza yatarı • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimde gelen ceza yatarı

Denetimde gelen ceza yatarı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 11 Haz 2018 02:36
cerkesadige Site Üyesi

5 sene ceza geldi esime 6 ay cezaevinde kaldi denetim görüyordu 9 aydir. ceza geldi iki tane biri 5.5 digeri 3 ay 10 gun iki gun once teslim oldu suan acikcezaevinde yatiyor bunun yatari nedir yardimci olursaniz cok sevinirim herkes bir sey soyluyor.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

cerkesadige yazdı:
5 sene ceza geldi esime 6 ay cezaevinde kaldi denetim görüyordu 9 aydir. ceza geldi iki tane biri 5.5 digeri 3 ay 10 gun iki gun once teslim oldu suan acikcezaevinde yatiyor bunun yatari nedir yardimci olursaniz cok sevinirim herkes bir sey soyluyor.

Eşinizin denetimi olduğu yerde kesilir cezaların toplamı yapılır aşağıdaki hesaplamaya göre yararı bellidir, sonra denetimi hesaplanarak dışarı çıkar.

Sanığa verilen ceza 5 yıl 8 ay 60 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 11 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 180 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 2 YIL 5 AY 2 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 5 AY 2 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

cerkesadige Site Üyesi

cevabiniz icin tesekkur ederim ama bu hesaba gore kapali da olmasi gerekiyor o halde ama acikta yatiyor normal sartlarda bu aldigi cezanin yatari yok 1 hafta girdi cikti yapacak deniyordu kalan 15 ay denetim de ekleniyor mu ceza bunun uzerindenmi hesaplaniyor.

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

cerkesadige yazdı:

cerkesadige yazdı:
cevabiniz icin tesekkur ederim ama bu hesaba gore kapali da olmasi gerekiyor o halde ama acikta yatiyor normal sartlarda bu aldigi cezanin yatari yok 1 hafta girdi cikti yapacak deniyordu kalan 15 ay denetim de ekleniyor mu ceza bunun uzerindenmi hesaplaniyor.

Sanığa verilen ceza 5 yıl 8 ay 25 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 10 AY 15 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın infazda geçirdiği toplam 450 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 1 YIL 7 AY 20 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 Yıl 3 Aydan (kalan denetim süresi) fazla olduğundan 4 Ay 20 Gün hapis cezasını açık ceza infaz kurumunda çektikten sonra serbest kalır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku