Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Ceza zamanaşımı

Ceza zamanaşımı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 11 Haz 2018 14:12
Cem peter Site Üyesi

Iyi günler,
2003 haziran da bir trafik kazasi sonucu Benim kullandigm arabada, bir arkadasim öldü, Iki arkadasim ve Ben hafif yaralandik. Hepimiz alkollüydük. 0,64 promil alkol cikti Bende. Sikayetci yok devletten baska. 15 gün Hapis yattim, Yurtdisinda Yüksek ögrenimime devam ettim. 15.09.2004 de yargitaydan ceza kesinleserek geldi. Sonra kanunlar degisti, avukat magdur oldugumu ispat davasi acti, ama uzun bir süre Devam ettikten sonra 06.06.2012 de tekrar geldi yargitaydan. Avukat ceza zamanasimi 20 yil dedi yani 2032 de doluyormus zamanasimi. 12 ay denetimli serbestlik görünüyor cezada. Bu zaman zarfinda Esim, isim, cocugum oldu Yurtdisinda. 6 aydan fazla Türkiye de kalirsam burdaki oturum ve calisma haklarim ölüyor. Isimden oluyorum. Gecimi yalniz karsilamasi Cok zor esimin. Pasaport süresi yakalama kararindan dolayi uzatilmiyor. Tam bir cikmaz. Gercekten zamanasimi 20 yil mi? Hicbiryerde görmedim Böyle bir zamanasimini. Bu yakalama kararini kaldirdamazmiyiz? Bilgil ve önerileriniz icin Cok Tessekkürler

Mesaj 12 Haz 2018 00:04
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Cem peter yazdı:
Iyi günler,
2003 haziran da bir trafik kazasi sonucu Benim kullandigm arabada, bir arkadasim öldü, Iki arkadasim ve Ben hafif yaralandik. Hepimiz alkollüydük. 0,64 promil alkol cikti Bende. Sikayetci yok devletten baska. 15 gün Hapis yattim, Yurtdisinda Yüksek ögrenimime devam ettim. 15.09.2004 de yargitaydan ceza kesinleserek geldi. Sonra kanunlar degisti, avukat magdur oldugumu ispat davasi acti, ama uzun bir süre Devam ettikten sonra 06.06.2012 de tekrar geldi yargitaydan. Avukat ceza zamanasimi 20 yil dedi yani 2032 de doluyormus zamanasimi. 12 ay denetimli serbestlik görünüyor cezada. Bu zaman zarfinda Esim, isim, cocugum oldu Yurtdisinda. 6 aydan fazla Türkiye de kalirsam burdaki oturum ve calisma haklarim ölüyor. Isimden oluyorum. Gecimi yalniz karsilamasi Cok zor esimin. Pasaport süresi yakalama kararindan dolayi uzatilmiyor. Tam bir cikmaz. Gercekten zamanasimi 20 yil mi? Hicbiryerde görmedim Böyle bir zamanasimini. Bu yakalama kararini kaldirdamazmiyiz? Bilgil ve önerileriniz icin Cok Tessekkürler

Dava zamanaşımı
Madde 66- (1) Kanunda başka türlü yazılmış olan haller dışında kamu davası;
a) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda otuz yıl,
b) Müebbet hapis cezasını gerektiren suçlarda yirmibeş yıl,
c) Yirmi yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezasını gerektiren suçlarda yirmi yıl,
d) Beş yıldan fazla ve yirmi yıldan az hapis cezasını gerektiren suçlarda onbeş yıl,
e) Beş yıldan fazla olmamak üzere hapis veya adlî para cezasını gerektiren suçlarda sekiz yıl,
Geçmesiyle düşer.

Sevk maddeleriniz nedir?

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku