Reşit Çocuk İçin Ödenen Yardım Nafakasının Kaldırılması. • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Reşit Çocuk İçin Ödenen Yardım Nafakasının Kaldırılması.

Reşit Çocuk İçin Ödenen Yardım Nafakasının Kaldırılması.

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

rofle Site Üyesi

İyi çalışmalar dilerim;
Boşandığım eşimden 2 çocuğum var.Çocuklarımın velayetleri annesinde Oğlum 18 yaşını doldurduğunda iştirak nafakası otomatik olarak kesildi (Ödemez oldum) kız çocğum okuduğu için nafaka ödemeye halen devam ediyorum. Şu anda Kızımın okulu bitti sigortalı işe girdi para kazanmaya başladı ve nişanlandı ben halen kızıma nafaka ödüyorum. Ben daha ne zamana kadar kızıma nafaka ödeyeceğim? etraftan duyduğum kızın resmi nikah yapana kadar nafaka ödersin diyorlar bu doğrumu? Nafaka ödemek istemiyorum. çünki halen devam etmekte olan ikinci evliliğimindende iki çocuğum var. Neyapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

rofle yazdı:
İyi çalışmalar dilerim;
Boşandığım eşimden 2 çocuğum var.Çocuklarımın velayetleri annesinde Oğlum 18 yaşını doldurduğunda iştirak nafakası otomatik olarak kesildi (Ödemez oldum) kız çocğum okuduğu için nafaka ödemeye halen devam ediyorum. Şu anda Kızımın okulu bitti sigortalı işe girdi para kazanmaya başladı ve nişanlandı ben halen kızıma nafaka ödüyorum. Ben daha ne zamana kadar kızıma nafaka ödeyeceğim? etraftan duyduğum kızın resmi nikah yapana kadar nafaka ödersin diyorlar bu doğrumu? Nafaka ödemek istemiyorum. çünki halen devam etmekte olan ikinci evliliğimindende iki çocuğum var. Neyapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu nafaka çocuğunuz tahsilini bitirip işe girdiği için otomatikman KESİLMEZ, Bu konuda Aile Mahkemesine Yardım nafakasının Kaldırılması ile ilgili olarak Dava açmanız gerekiyor, açmış olduğunuz davada çocuğunuzun tahsilini tamamlayıp, sigortalı işte işe başladığını mağduriyet durumunun son bulduğunu, Nişanlandığını belirterek nafakanın kaldırılmasını talep edeceksiniz.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Aile ve Boşanma Hukuku