Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimlideyken ceza gelmesi

Denetimlideyken ceza gelmesi

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 13 Haz 2018 00:58
kapobaha Site Üyesi

İyi akşamlar yardımcı olursanız sevinirim aciliyeti var çünkü ben daha önce uyuşturucudan 25 ay ceza aldım ve yatarım 16 aydı suç tarihi 2012 ozaman kaplıda belli bir süre yttım çıktım sora geçtiğimiz sene girdim açıkda tamamladım cezamı denetime çıktım fakat şimdi bir cezam daaha geldi 4 sene 2 ay şimdi ben dosyalar içtima edildiğinde kapalıda yatarmıyım ? yoksa daha önce kapalıda yattıgım ve ceza birleştiği için gerek yokmu şimdiden hatam olduysa affola teşekkürler...ceza evinde ve denetimde geçirdiğim süre toplam cezadan düşermi sağolun

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

kapobaha yazdı:
İyi akşamlar yardımcı olursanız sevinirim aciliyeti var çünkü ben daha önce uyuşturucudan 25 ay ceza aldım ve yatarım 16 aydı suç tarihi 2012 ozaman kaplıda belli bir süre yttım çıktım sora geçtiğimiz sene girdim açıkda tamamladım cezamı denetime çıktım fakat şimdi bir cezam daaha geldi 4 sene 2 ay şimdi ben dosyalar içtima edildiğinde kapalıda yatarmıyım ? yoksa daha önce kapalıda yattıgım ve ceza birleştiği için gerek yokmu şimdiden hatam olduysa affola teşekkürler...ceza evinde ve denetimde geçirdiğim süre toplam cezadan düşermi sağolun

Ben cezalarınızı toplayarak hesapladım 4 yıl 2 ay ve 25 ay olmak üzere burada yatarınızı bilmediğimizden düşümü yapılmamış birleştirilerek hesaplanmıştır, önceki suçtan yatarınız düşülecek ve kesilen denetiminizde ki süre tekrardan denetim hesasplamasın da düşülecektir diye biliyorum.

Sanığa verilen ceza 4 yıl 27 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 3 YIL 1 AY 10 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 1 YIL 1 AY 10 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

kapobaha Site Üyesi

Suçum 188 den olduğundan denetimden 1 yıl yararlanıordum 25 ay cezamın yatarı 16 aydı ve 4 ay yatıp çıktım ..denetimdeyken 9 ay geçti ve 3 ay kala 4 sene 2 ay cezam cerahi içtima yapıldıgında cezam 75 ay yapıor 3/2 si 50 ay yattığım 4 ay ve denetimlide geçirdiğim 9 ay yatardan düşülücek sanırım daha önce ki cexamdan kapalıda yattım şimdi gelen cezam uyuşturucu dosyası dosyalar birleştiğinde daha önceden kapalıda yattıgımdan dolayı yeni cezadan kapalıda yatarmıyom teşekkürler

kapobaha Site Üyesi

Teoman bey sormak istediğim şu ben 25 ay cezamdan 4 ay yattım 12 ay kala çıktım 9 aydırda denetimlideyim denetim bitmesine 3 ay kala 4 sene 2 ay cezam geldi ve bu cezadanda 1 sene denetimden yararlanıorum şimdi 2 ceza birleştiğine göre daha önceden kapalıda yattıgım için birdaha kapalıda yatarmıyım

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

kapobaha yazdı:
Teoman bey sormak istediğim şu ben 25 ay cezamdan 4 ay yattım 12 ay kala çıktım 9 aydırda denetimlideyim denetim bitmesine 3 ay kala 4 sene 2 ay cezam geldi ve bu cezadanda 1 sene denetimden yararlanıorum şimdi 2 ceza birleştiğine göre daha önceden kapalıda yattıgım için birdaha kapalıda yatarmıyım

Sanığa verilen ceza toplamı 4 yıl 27 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 3 YIL 1 AY 10 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın infazda ve denetimde geçirdiği toplam 390 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 2 YIL 0 AY 15 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 1 YIL 0 AY 15 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir. Daha önce kapalıda geçen süresi olduğundan açık ceza infaz kurumuna ayrılacaktır.

İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku