Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Karşı tarafın tanığının beyanı

Karşı tarafın tanığının beyanı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

natpark Site Üyesi

Merhaba,

Tehdit, hakaret ve basit yaralamaya teşebbüs suçlarından davam var. Ben hakaret ettiğimi kabul ettim ama diğerlerini yapmadığım için doğal olarak kabul etmedim. Karşı taraf benim onu seni öldürürüm burada yaşatmam diyerek tehdit ettiğimi söylemiş. Benim gösterdiğim tanık böyle birşey olmadığını sadece yaptıklarının hesabını soracağım dediğimi söylemiştir. Karşı tarafın tanığı farklı bir ilde oturduğu için onun ifadesinde de öldürürüm yaşatmam demediğimi bir daha evimin önüne gelme hesaplaşırız diye tehdit ettiğimi söylemiş. Sizce bunun sonucu ne olur acaba ben hesaplaşırızda demedim yaptıklarının hesabını soracağım demiş olabilirim ama bu tehdite girermi ? Ayrıca karşı tarafın tanığı karşı tarafın tam aksine ölümle tehdit etmediğimi söylemiş. Teoman abi sağolsun her konuda yardımcı oluyor yine yardımlarınızı bekliyorum. Birde sormak istediğim hakim esasa geçiyorum dedi son duruşma olması gerekirken karşı tarat nedense süre istedi dava uzadı. Neden tanıkların ifadeleri mahkemeye gelmişken hala süre istiyorlar bilen varsa söylesin ben anlamadım.

natpark Site Üyesi

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

natpark yazdı:
Merhaba,

Tehdit, hakaret ve basit yaralamaya teşebbüs suçlarından davam var. Ben hakaret ettiğimi kabul ettim ama diğerlerini yapmadığım için doğal olarak kabul etmedim. Karşı taraf benim onu seni öldürürüm burada yaşatmam diyerek tehdit ettiğimi söylemiş. Benim gösterdiğim tanık böyle birşey olmadığını sadece yaptıklarının hesabını soracağım dediğimi söylemiştir. Karşı tarafın tanığı farklı bir ilde oturduğu için onun ifadesinde de öldürürüm yaşatmam demediğimi bir daha evimin önüne gelme hesaplaşırız diye tehdit ettiğimi söylemiş. Sizce bunun sonucu ne olur acaba ben hesaplaşırızda demedim yaptıklarının hesabını soracağım demiş olabilirim ama bu tehdite girermi ? Ayrıca karşı tarafın tanığı karşı tarafın tam aksine ölümle tehdit etmediğimi söylemiş. Teoman abi sağolsun her konuda yardımcı oluyor yine yardımlarınızı bekliyorum. Birde sormak istediğim hakim esasa geçiyorum dedi son duruşma olması gerekirken karşı tarat nedense süre istedi dava uzadı. Neden tanıkların ifadeleri mahkemeye gelmişken hala süre istiyorlar bilen varsa söylesin ben anlamadım.

Teoman üstat bu işler bilir ::4 Mesajınızda " Bunun hesabını soracağım" Kelimesinin söylemiş ola bileceğinizi belirtmişsiniz evet bu tehdit olarak algılana bilirse de yalnız muallakta olan bir kelime bunun hesabını hukuk önünde de sora bilirsiniz buda tehdit değildir. Tanıkların vermiş olduğu ifadeler hemen hemen lehinizde değerlendirile bilir, " Tanığın birinin beyanında "bir daha evime gelme hesaplaşırız" kelimesi şartlı tehdit ola bilir buda meşru müdafaa durumunda da değerlendirile bilir. Büyük ihtimalle basit yaralama suçu sabit zannedersem bundan hüküm kurulacak gibi geliyor.
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku