İcra Borcu Nedeniyle Ev Satışı Mümkün mü? • kararara.com

Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku İcra Borcu Nedeniyle Ev Satışı Mümkün mü?

İcra Borcu Nedeniyle Ev Satışı Mümkün mü?

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

orkun.esen Site Üyesi

Merhabalar Ev-kur firmasına Borcumuzdan dolayı icralık olduk.6-7 senelik bir durum söz konusu ve şu anda ki borcum toplamı 45 Bin tl civarı.İcra memurları evimize gelip evin fotoğraflarını çektiler ve evimizin icra kanalıyla satışının yapılacağını söylediler.Tek evimiz var başkada bir konutumuz yok,durum ne olur nasıl bir yol izlemeliyiz?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

orkun.esen yazdı:
Merhabalar Ev-kur firmasına Borcumuzdan dolayı icralık olduk.6-7 senelik bir durum söz konusu ve şu anda ki borcum toplamı 45 Bin tl civarı.İcra memurları evimize gelip evin fotoğraflarını çektiler ve evimizin icra kanalıyla satışının yapılacağını söylediler.Tek evimiz var başkada bir konutumuz yok,durum ne olur nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bu konuda bir avukattan hukuki yardım almanızı gecikmeden öncelikle öneririm, konu şu aşamada teferruatlı olup buradan verilen bilgiler ile süreci tamamlamanız mümkün olmaya bilir ve daha çok mağduriyetinize sebebiyet vere bilir, bu konuda meskeniyet iddiasında bulunulması ve bundan sonraki aşamanın sıkı bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

www.kararara.com

orkun.esen Site Üyesi

eve gelen icra memurları tebligat geleceğini söylemişler ondan sonra dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz demişler anneme,durum böyleyken tebligatın gelmesini beklemek daha doğru olmaz mı acaba?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

orkun.esen yazdı:
eve gelen icra memurları tebligat geleceğini söylemişler ondan sonra dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz demişler anneme,durum böyleyken tebligatın gelmesini beklemek daha doğru olmaz mı acaba?

Tebligat falan beklemeden bir hukuki yardım alarak icra takip dosyasındaki borcun incelenmesi usule uygun faiz işletilip işletilmediğini inceletin ve yapılan işlemlerin neler olduğu tespit edilmesinde fayda var diyorum.

www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön İcra ve İflas Hukuku