Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Ne zaman dava açılır?

Ne zaman dava açılır?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 13 Eyl 2018 20:40
adamsın Site Üyesi

Merhaba abilerim ben dolandırıcılık ile ilgili bir şikayette bulundum ancak 4 ayı geçti hala dava açılmadı

soruşturma sürüyor herhalde.

Sizce ne zaman açılır dava?

Mesaj 13 Eyl 2018 23:50
MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Site Üyesi

MERHABA,

Dosyanın kayıtlı bulunduğu Savcılık Makamı ile Polis Merkezinin iş yüküne bağlı olarak sonuçlanma süresi değişiklik gösterir. Buna karşın, soruşturma dosyasının akıbetini öğrenmek ve/veya dosyadan örnek almak için Adliye içerisinde danışma hizmeti sunmak amacıyla faaliyete geçirilen ’Ön Büro ve Danışma Masası’ birimlerine başvurabilirsiniz.

SAYGILAR..

Hukukun kaynaklarından ücretsiz olarak yararlanılması sonucu kolaylık ve bilgi akışı sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat ve kar amacı güdülmeksizin paylaşım yapılmaktadır. Konu anlatımların(ız)a dayalı paylaşımlar, kuşkusuz ki somut olayın koşullarına göre değişebilir. Daha fazla ayrıntının gerekli olduğu hallerde, tarafımdan cevap verilemeyebilir.

Mesaj 14 Eyl 2018 20:37
adamsın Site Üyesi

MUSTAFA ERDOĞAN yazdı:
MERHABA,

Dosyanın kayıtlı bulunduğu Savcılık Makamı ile Polis Merkezinin iş yüküne bağlı olarak sonuçlanma süresi değişiklik gösterir. Buna karşın, soruşturma dosyasının akıbetini öğrenmek ve/veya dosyadan örnek almak için Adliye içerisinde danışma hizmeti sunmak amacıyla faaliyete geçirilen ’Ön Büro ve Danışma Masası’ birimlerine başvurabilirsiniz.

SAYGILAR..

Hocam merhaba peki dava açılma süresi yılları bulabilir mi?

Mesaj 15 Eyl 2018 09:37
ugura Kıdemli (**) Üye

Size ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ancak ben bir davada 2016 martta ifade verdim,2017 mayısta dava acıldı,2017 aralıkta ilk mahkeme oldu(tabii burada imza ornegi,kriminal surecte var)

Mesaj 15 Eyl 2018 15:26
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

C.savcılığı soruşturmayı tamamladığında bu konuda olumlu veya olumsuz kararını verir, bu kesin bir süreye bağlı değildir, yukarıdaki Mustafa beyinde mesajında belirtiği gibi iş yoğunluğunu da göz önüne aldığınızda beklediğiniz 4 aylık süre makul bir süre olup bu uzunda süre bilir.

Yinede evrakınızın takibi için savcılık müracaat yani tevzi bürosuna kimliğiniz ile müracaat ederseniz evrakınızın hangi savcıda olduğunu öğrene bilir ve bu savcıdan da dosyanızın durumunu sora bilirsiniz.

www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku