Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İcra ve İflas Hukuku Hacizde öncelik

Hacizde öncelik

İcra, İlamlı ve İlamsız Takip, Haciz, Mal Beyanı, İhtiyati Haciz, Borca İtiraz, Şikayet, İstihkak ve İstirdat Davaları, Taahhüdü İhlal, Sıra Cetveli, İflas...

Mesaj 14 Eyl 2018 18:47
Murat4156 Site Üyesi

Merhabalar
Bankalara olan borclarim nedeni ile evimin tapusuna haciz koyuldu. Emekliyim maasima haciz uygulanamiyor.
Yeni ise girdim maasimdan 4/1 oraninda kesintiyapiliyor.
Sorum su.
Maasimdan kesinti devam ederken Ev tapusundaki haciz devam eder ev satilirmi.
Not:
4 banka tarafindan haciz konuldu

Mesaj 15 Eyl 2018 17:31
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Murat4156 yazdı:
Merhabalar
Bankalara olan borclarim nedeni ile evimin tapusuna haciz koyuldu. Emekliyim maasima haciz uygulanamiyor.
Yeni ise girdim maasimdan 4/1 oraninda kesintiyapiliyor.
Sorum su.
Maasimdan kesinti devam ederken Ev tapusundaki haciz devam eder ev satilirmi.
Not:
4 banka tarafindan haciz konuldu

Maaşınızdan kesinti yapılırken evet evinizin tapusu üzerinde haciz durur, maaşınızdan kesiliyor diye ev tapusu üzerindeki haciz kalkmaz. Borç nedeni ile evin satışı istene bilir mi tabi ki istene bilir, onun içinde sizin ev haczi ile meskeniyet iddiası yani icra hukuk mahkemesinden haczedilmezlik şikayetinde bulunmanız gerekir.

Buradaki formumuz da sizle ilgili yargıtay içtihatları bulunmaktadır okuya bilirsiniz.
https://www.kararara.com/?ie=utf-8&cof= ... 1&sa=A+R+A

www.kararara.com

Mesaj 15 Eyl 2018 18:28
Murat4156 Site Üyesi

Teşekkürler meskeniyet davası açtım icra hukuk mahkemesi ne evde 4 kişilik aile yaşıyoruz ve 77 M2 Koop evi karar davası Ekim'de.
Bir arkadaşım banka avukatları ile icra Md lüğü memurları çeşitli oyunlar döndürüyor diye midemi bulandırdı. Evin değerini çok yüksek gösterebilir mahkemeye acagin dosya nosu üzerinde oynama yapabilirler 103 davetiyesi tabi bu mahkemeye yasal süresi için de başvuru hakkını kaybetmiş diye dedi.

Mesaj 16 Eyl 2018 09:25
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Murat4156 yazdı:
Teşekkürler meskeniyet davası açtım icra hukuk mahkemesi ne evde 4 kişilik aile yaşıyoruz ve 77 M2 Koop evi karar davası Ekim'de.
Bir arkadaşım banka avukatları ile icra Md lüğü memurları çeşitli oyunlar döndürüyor diye midemi bulandırdı. Evin değerini çok yüksek gösterebilir mahkemeye acagin dosya nosu üzerinde oynama yapabilirler 103 davetiyesi tabi bu mahkemeye yasal süresi için de başvuru hakkını kaybetmiş diye dedi.

Arkadaşınız işi abartarak anlatmış sanırım, Bir evin değerini bilirkişi tayin eder, ayrıca sizin anlayacağınız şekilde mahkemedeki dosya üzerinde oynama yapamazlar, meskeniyet iddiası davanızı süresinde açtıysanız bir problem ve sorun olmaz.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön İcra ve İflas Hukuku