Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Mahkemeye zorla getirilme.?

Mahkemeye zorla getirilme.?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 16 Eyl 2018 11:58
metorber63 Site Üyesi

2014 yılında ağır ceza mahkemesinde görülmekte olan davam için 7 ay cezaevinde yattıktan sonra mahkeme tahliyeme karar verdi,
dosyamın yargıtay süreci başladı ve yargıtay bozma kararı ile tekrar dosyayı yerel mahkemeye gönderdi,
12/09/2018 tarihinde ilk duruşmam oldu ancak ben duruşmaya katılamadım yerime avukatım katıldı.
Mahkeme başkanı benim nerede olduğumu sordu, okuduğu için gelemediğimi söyleyince,mahkame başkanı zorla getirilmem gerektiğini söyledi ancak yurtdılsında okula gittiğimi söyleyince ne zaman gelecek diye tekrar sorduklarında, 3 yıl sonra Türkiye gelecek diyince mahkeme 21/01/2019 tarihine ertelendi.
Kasten Öldürme Karar Verilmedi],
Öğrenmek istediğim; duruşmalara katılmak zorundamıyım?
duruşmaya katılan zaten bir avukatım var bu yeterli olacakmı?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

metorber63 yazdı:
2014 yılında ağır ceza mahkemesinde görülmekte olan davam için 7 ay cezaevinde yattıktan sonra mahkeme tahliyeme karar verdi,
dosyamın yargıtay süreci başladı ve yargıtay bozma kararı ile tekrar dosyayı yerel mahkemeye gönderdi,
12/09/2018 tarihinde ilk duruşmam oldu ancak ben duruşmaya katılamadım yerime avukatım katıldı.
Mahkeme başkanı benim nerede olduğumu sordu, okuduğu için gelemediğimi söyleyince,mahkame başkanı zorla getirilmem gerektiğini söyledi ancak yurtdılsında okula gittiğimi söyleyince ne zaman gelecek diye tekrar sorduklarında, 3 yıl sonra Türkiye gelecek diyince mahkeme 21/01/2019 tarihine ertelendi.
Kasten Öldürme Karar Verilmedi],
Öğrenmek istediğim; duruşmalara katılmak zorundamıyım?
duruşmaya katılan zaten bir avukatım var bu yeterli olacakmı?

Mahkemeye her ne kadar avukatınız katılsa da , mahkeme tarafınızı dinleme gereği duyduğunda katılmanız gerektiği kanaatindeyim. Yine bizzat ifade vermeniz gerekirse de mahkeme bulunduğunuz ülkeden istinabe yolu ile ifadenizi ala bilir diye düşünüyorum.

www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku