kararara.com - Kullanım koşulları

kararara.com sitesi resmi paylaşım forumuna hoşgeldiniz... Bu site yargı kararlarına herkesin kolayca ulaşabilmesi ve yargı kararları içerisinde aranılan konu veya kavramların kısa sürede bulunabilmesi amacıyla kurulmuştur. İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir. Bu ilke doğrultusunda oluşturulan paylaşım forumu kuralları ise aşağıda sıralanmıştır.

FORUM KURALLARI:

1- Forumumuza üye olurken ahlaksız, komik, aşağılayıcı, karalayıcı, bölücü, siyasi, dini ve milli değerlere aykırı kullanıcı adı seçmeyiniz, İmzanıza siyasi içerikli yazılar yazmayınız ve imzanızda reklam paylaşımı yapmayınız. Kullanıcı avatarı olarak müstehcen veya siyasi içerikli ya da bir siyasi partinin simgesi olan resimler kullanmayınız. Bu kurala aykırılık halinde üyeliğin derhal sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.

2- Bütün paylaşımlarınızda ilkeli, dürüst ve hoşgörülü bir tavır içerisinde olunuz. Karşınızdakini küçümseyen, aşağılayan, alay eden, karşılıklı atışma ve sataşma içeren cümleler kullanmayınız, karşılıklı nezaketten asla taviz vermeyiniz. Bu kurala aykırı söz ve yazıların forum moderatörlerince derhal kaldırılacağını, forum kullanıcısının da uyarılacağını, tekrarı halinde ise forum üyeliğininin askıya alınacağını lütfen unutmayınız.

3- Forum alanlarında yeterli arama ve inceleme yapmadan önce lütfen soru veya yorum eklemeyiniz. (Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Forumda aynı ya da benzer içeriğe sahip konu varsa yenisi açılamaz.) Bu kurala aykırılık halinde ilgili paylaşımın derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

4- Paylaşımlarınızı ve sorularınızı akıcı ve anlaşılır bir anlatım diliyle yazmaya, Türkçe yazım ve dilbilgisi kurallarına riayet etmeye özen gösteriniz. Mobil paylaşımlarınızda türkçe karakterleri (ı, ö, ç, ğ, ş) kullanınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

5- Cümlelerinize büyük harf ile başlayınız, ancak başlık ve iletilerinizin tamamını büyük harflerle yazmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

6- Başlıklarınızda "Acil, Lütfen Yardım, İmdat, Slm, Mrb" gibi anlaşılması zor, yanıltıcı ve kısa kelimeler kullanmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

7- Paylaşımlarınızı, konularınızı ve sorularınızı doğru kategoride açmaya özen gösteriniz.

8- Forum alanlarında konusu suç teşkil eden, hakaret içeren, küçük düşürücü, argo ve eleştiri sınırlarını aşan söz ve yazılardan; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımından kaçınınız. Bu tür söz ve yazıların forum moderatörlerince derhal kaldırılacağını, forum kullanıcısının da uyarılacağını, tekrarı halinde ise forum üyeliğininin sona erdirileceğini unutmayınız.

9- Forumda bir web sitesinin, bir ürünün ya da bir kişinin reklamını yapmak amacıyla paylaşımda bulunmayınız. İzinsiz reklam içeren paylaşımların derhal kaldırılacağını ve üyeliğin askıya alınacağını lütfen unutmayınız.

10- Telif haklarını zedeleyen paylaşımlarda bulunmayınız. Başka bir siteden alıntı yaparsanız mutlaka orijinal kaynağa ilişkin link paylaşınız. Alıntı yaptığınız siteden izin almak gerekiyorsa gerekli izni almadan paylaşımda bulunmayınız. Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını lütfen unutmayınız.

11- Forumda kimliğinizi, başkalarının kimliğini ve yargı çalışanlarının kimliğini açıklamak yasak olduğunu, bu tür ifşa edici paylaşımların derhal kaldırılacağını ve üyeye süreli / süresiz yasaklama tedbiri uygulanacağını biliniz.

12- Forum kirliliğine neden olacağından ve paylaşımların anlamını yitirmesine yol açacağından paylaşımların silinmesinin kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayınız. Paylaşılan içeriğin silinmesini haklı gösteren bir neden var ise site yönetimine veya moderatörlere iletilmesi durumunda değerlendirileceğini, gerek görülür ise silineceğini ya da düzenleneceğini biliniz.

13- Forumda üyelerin paylaşımından sitemizin sorumluluğu olmadığını, hukuki ve cezai sorumluluğun bizzat yazarda olduğunu biliniz.

14- Avukatlık Kanununun 35. maddesine göre hukuki konularda danışma ve görüş bildirme sadece Avukat Meslektaşların tekelinde olan bir haktır. Avukat meslektaşlarımızın hak ve yetkilerini korumak adına aldığımız karar gereği, hukuki danışma içeren sorular kabul edilmeyecektir. Lütfen hukuki sorularınızı açacağınız davalara veya halen görülmekte olan davalarınıza indirgemeyiniz. Aynı kanunun 55. maddesine göre Avukatların iş elde etmek için, reklam sayılabilecek her türlü teşebbüs ve harekette bulunmalarının da yasak olduğunu lütfen unutmayınız. (Ayrıntılı bilgi için: Hukuki Danışma ve Reklam Yasağı başlığını inceleyiniz.) Bu kurala aykırı paylaşımların derhal kaldırılacağını, üyeliklerin de sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.

15- Forumda devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile terör örgütlerine üyelik ya da yöneticilik suçlarıyla ilgili hukuki bilgi paylaşımında bulunmanın, soru sormanın, karar talep etmenin ve karar paylaşmanın yasak olduğunu lütfen unutmayınız.

16- Forum üye ve mesaj sayısının çokluğu, forum hacminin genişliği, boyutunun yüksekliği nedeniyle kullanıcı silme işlemi forum bütünlüğüne zarar verdiğinden üyelik silme taleplerinizin yerine getirilmeyeceğini biliniz. Kullanıcı adınızın değiştirilmesini haklı gösteren nedenler varsa site yönetiminden bu konuda talepte bulunabileceğinizi lütfen unutmayınız.

17- Forum ilke ve kurallarına uymaya riayet ediniz, aykırı davranan kullanıcıları rapor ediniz ve aykırılıkta ısrar edenlerin üyeliklerinin ve forumlarının sona erdirileceğini lütfen unutmayınız.

"kararara.com" tarafından çoğaltılan, yasal olarak sınırlı olan yukarıdaki forum kurallarını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Eğer yasal olarak sınırlı olan yukarıdaki forum kurallarının tümünü kabul etmiyorsanız o zaman lütfen "kararara.com" mesaj panosuna giriş yapmayın ve/veya kullanmayın. Biz bu kuralları herhangi bir zamanda değiştirebiliriz ve sizi bilgilendirebiliriz, buna rağmen kendiniz düzenli olarak bu kuralları tekrar gözden geçirerek "kararara.com" mesaj panosunu kullanmaya devam edebilirsiniz, yasal olarak sınırlı olan bu kuralların güncellenmesi ve/veya düzenlenmesi durumunda meydana gelebilecek değişiklikleri de kabul etmiş sayılırsınız.

Forumlarımız phpBB tarafından güçlendirilmiştir. phpBB yazılımı sadece internet tabanlı tartışmaları kolaylaştırmak içindir, phpBB Grubu müsaade edilebilir içerik ve/veya davranış olarak izin verdiğimiz ve/veya izin vermediğimiz şeylerden sorumlu değildir. phpBB hakkında daha fazla bilgi için, lütfen bu adrese bakın: https://www.phpbb.com/.

Küfürlü, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, sekse yönelik veya ülkenizin kanunlarını çiğneyici içerikler göndermemeyi kabul ediyorsunuz, "kararara.com" mesaj panosu hangi ülkede barındırılıyorsa o ülkenin kanunları veya Uluslararası kanunlar geçerlidir. Bunları dikkate almamanız durumunda hemen ve süresizce mesaj panosundan yasaklanırsınız ve eğer tarafımızca gerekli görülürse İnternet Servis Sağlayıcınız da haberdar edilir. Bütün mesajların IP adresi bu koşulların uygulanmasına yardımcı olmak için kaydedilmektedir. "kararara.com" mesaj panosunda uygun gördüğümüz durumlarda ve zamanlarda herhangi bir başlığı silme, değiştirme, taşıma veya kapatma hakkımızın olduğunu kabul ediyorsunuz. Bir kullanıcı olarak her girdiğiniz bilginin veritabanında saklanacağını kabul ediyorsunuz. Her ne kadar bu bilgiler sizin bilginiz dışında üçüncü şahıslara verilmeyecek olsa da, herhangi bir hack saldırısı sonucunda bu bilgiler dağılırsa bundan "kararara.com" veya phpBB kesinlikle sorumlu değildir.