Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Basından Hukuk Haberleri HAKİMDEN İLGİNÇ KARAR, KURAN'I- İNCİL'İ OKU, ÖZETLEYİP MAHKEMEYE SUN

HAKİMDEN İLGİNÇ KARAR, KURAN'I- İNCİL'İ OKU, ÖZETLEYİP MAHKEMEYE SUN

Yazılı ve görsel basında yer alan, hukukla veya yargı kararlarıyla ilgili haberlerin paylaşıldığı platform

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21592


Hâkimden ilginç karar: Kuran’ı-İncil’i oku, özetleyip mahkemeye sun

İran doğumlu Ali Karimi (19), dinini değiştirip Hıristiyan olduktan sonra öldürülme korkusuyla Gürcistan’a kaçtı. Yıllar önce İspanya’ya giden abisinin yanına kaçmak için sahte pasaportla Türkiye’ye giren Karimi, 25 Kasım’da Madrid uçağına binmek isterken Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalandı.

Resim

‘Resmi belgede sahtecilik’ suçundan mahkemeye sevk edilen İranlı genç, ülkesine dönmek istemediğini belirterek “İran’da geleceğim ile ilgili kaygılarım var. Ben aslen Müslümanım. İran’da tanıştığım Rıza vasıtasıyla Hıristiyan oldum. Protestanlık mezhebini kabul ettim. Din değiştirenler İran’da mürted ilan edilir. Orada hayati tehlikem vardı, başka çarem yoktu. Öldürülmekten çok korkuyorum” dedi.

ADLİ KONTROLLE SERBEST

Mahkeme ifadenin ardından ‘atılı suç vasfının şüpheli lehine değişme ihtimali, tutuklamanın tedbir oluşu, adli kontrol tedbiri ile beklenilen faydanın sağlanabileceği’ gerekçesiyle Karimi’yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı ve pazar günleri karakola imza vermesini şart koştu. Mahkeme ayrıca ilginç bir karara da imza attı. 8’inci Sulh Ceza Hâkimliği’nin kararında “Kuran-ı Kerim ve İncil okuyup, iki kutsal kitabın ortak ve farklı özelliklerini özetleyip, haftada bir sayfadan az özet olmamak üzere her hafta cuma gününe kadar özetini hâkimliğimize bizzat sunmasına” denildi. Mahkemenin bu kararının ardından serbest bırakılan Karimi, ilk cuma ödevini mahkemeye getirmedi. (Aziz Özen / Hürriyet)

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mesajlar: 1303
Konum: Virankaya


Elektrikler kesildi ödevimi yapamadım hocam :)
Resim

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21592


Kararını bir daha düşün demiş kibarca:)
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM


Dön Basından Hukuk Haberleri