Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Basından Hukuk Haberleri İCRA MEMURU VE AVUKAT KATİBİNİ REHİN ALAN ANNE VE 2 OĞLU TUTUKLANDI

İCRA MEMURU VE AVUKAT KATİBİNİ REHİN ALAN ANNE VE 2 OĞLU TUTUKLANDI

Yazılı ve görsel basında yer alan, hukukla veya yargı kararlarıyla ilgili haberlerin paylaşıldığı platform

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21587


İcra memuru ve avukat katibini rehin alan anne ve 2 oğlu tutuklandı

Resim

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bir eve icra işlemi için giden görevlileri darbettikten sonra rehin aldıkları ileri sürülen anne ve 2 oğlu tutuklandı.

Çardak Mahallesi'ndeki bir eve haciz işlemi için giden Manavgat 2'nci İcra Müdürlüğü memuru Yasin Çapan ve avukat katibi Süleyman Avcı, borçlular ve yakınları tarafından darbedilerek 2 saat rehin alındı.

Rehin tutulan icra memuru ve avukat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince kurtarılırken, şüpheliler anne F.K. ile oğulları A.K. ve S.K. gözaltına alındı.

Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece "görevli memura mukavemet", "hürriyetten yoksun bırakma", "hakaret ve tehdit", "telefon ve özel eşyaların alıkonulması" suçlarından tutuklandı.

Adliyeden çıkarılan zanlılar ise haksız yere tutuklandıklarını iddia etti. Anne F.K, "76 yaşındayım. Avukatın baskısıyla beni tutukladılar." dedi.

İcra memuru Çapan ile avukat katibi Avcı'ya hastanede iş göremez raporu verildiği de belirtildi.

Öte yandan, Büro Memur Sen Manavgat Adliye temsilcisi Sefa Oğuz, adliye binası önünde basın açıklaması yaparak, saldırıyı kınadı. (AA)

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

dursun52 Site Üyesi

Mesajlar: 48


yargıtayın 4.ceza dairesinin kararına göre İİK 'da yapılan köklü değişiklikler eski yanlış uygulamalarının devamını engelenmesine yöneliktir.6352 yasa ile düzenlenmetten önce haczedilmezliğe avukatlar karar vermekteydi oysa bu uygulama 2004 sayılı İİK 'nun özüne ve sözüne (lafzına ve ruhuna)aykırıydı yeni düzenlemeyle açık bir şekilde haczedilmezliğin sınırları çizildi ve bu yeni kurallar doğrultusunda hangi malların haczedileceği doğrudan icra memuruna bırakıldı.bu konuda avukattın talebinin bir önemi kalmadı.bunun gibi hangi durumlarda muhafaza kararı verilebileceğinede yeni düzenlemelerde açıklık getirildi.değişiklik öncesi uygulamada yasanın özüne ve sözüne aykırı olarak avukatlar iş yerlerinde,evlerde hiç bir kural tanımaksızın haraket edebilmekteydiler.ARTIK YARGITAY 4.CEZA DAİRESİNİN KARARI İİK'DA YAPILAN YENİ DÜZENLEMELERDEN SONRA AVUKATLARIN HACİZ MAHALLİNE ALINMAMASI ARTIK SUÇ DEĞİLDİR.İİK'DA YAPILAN YENİ DEĞİŞİKLİKLERDE HACİZDE AVUKATTI İŞLEVSİZ HALE GETİRMİŞTİR.( bu durumda borçlularında yaptığı yanlışdır tasvip etilemez ama kanunen Avukat eşya haciz mahalinde görevli değilde Avukatın katipi nasıl görevli sayılır icra yetkilisi görevli ise Avukatıda katipinide uyarmalıydı yukarıda kanun açıkdır alacaklı borçlu vekileri icra yetkilileri kanunlar çerçevesinde görevlerini ifa etmelidir bu durumların bir daha yaşanmaması hem borçlunun hemde alacaklının tutumlarına bağlıdır her şeyin kanunlar çerçevesinde yapılmasının daha doğru olacağı kanısındayım )

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21587


Tutuklama ayarı biraz fazla kaçmış.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Mesajlar: 1303
Konum: Virankaya


Haberle dursun52'nin açıklamalarını bağdaştırıp olayı anlamaya çalışıyorum...
Resim

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Mesajlar: 2767


Teoman bey her zaman buradan yazar. Ben timsahın göz yaşını, kadının göz yaşını birde icra memuru ile avukatın arasındaki kardeşten öte sevgiyi bir türlü çözemedim der.
www.kararara.com


Dön Basından Hukuk Haberleri