Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Basından Hukuk Haberleri HUKUK BÜROSUNDAN GELEN MESAJI GÖRÜNCE DAĞA KAÇTI

HUKUK BÜROSUNDAN GELEN MESAJI GÖRÜNCE DAĞA KAÇTI

Yazılı ve görsel basında yer alan, hukukla veya yargı kararlarıyla ilgili haberlerin paylaşıldığı platform

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21219


HUKUK BÜROSUNDAN GELEN MESAJI GÖRÜNCE DAĞA KAÇTI.

Nevşehir'de yaşayan ve hukuk bürosundan '3 ay hapis cezası' mesajı alan çiftçi Ahmet Kaya, eşine 'Birazdan geliyorum' diyerek hapse girme korkusuyla dağa kaçtı! Cep telefonunu kapatan, dünyayla bağlantısını kesen Kaya, mağarada yaşadığı 15 günün ardından cesaretini toplayıp teslim olmaya karar verdi. Ancak yetkililer 'Hapis yok, seni korkutmuşlar' dedi. Bu arada terk edildiğini zanneden eşi de babaevine yerleşti. Ahmet Kaya, 'O mesajla hayatımdan 15 yıl gitti' diye konuştu.Nevşehir'de çiftçilik yapan Ahmet Kaya'yı 25 kez arayan bir hukuk bürosunun görevlileri, elektrik borcu olduğunu ve ödemesi gerektiğini söyledi. Kaya ise "Benim elektrik aboneliğim yok, borcum da olmaz" dedi.

Resim

HAPİS CEZASI MESAJI GELDİ

Bunun üzerine hukuk bürosu, "Elektrik borcunuzu ödemediğiniz için mahkemece hakkınızda 3 ay hapis cezası verilmiştir" şeklinde mesaj gönderdi. Mesajı okuyan Kaya, eşine "Birazdan geliyorum" deyip, hapse girme korkusuyla dağa çıktı.

TEKNİK TAKİBE TAKILMAMAK İÇİN TELEFONUNU KAPATTI

Sabah Gazetesi'nden Ali Altundaş'ın haberine göre; Dizi filmlerden öğrendiği şekilde teknik takibe takılmamak için de cep telefonunu kapatan Ahmet Kaya, dünyayla bağlantısını kesti. Mağarada zor şartlarda geçirdiği 15 günün ardından cesaretini toplayıp teslim olmaya karar veren Kaya, jandarma ve polise giderek teslim olmak istedi.

'HAPİS YOK' YANITIYLA ŞOKA GİRDİ

Ancak "Hapis falan yok, seni korkutmuşlar" yanıtını aldı. Bu arada, terk edildiğini zanneden eşi, çocuklarıyla birlikte babaevine yerleşti. Yuvası dağılma noktasına gelen Kaya'nın eşi, akrabaların devreye girmesiyle evine döndü. Ahmet Kaya, "O mesajla hayatımdan 15 yıl gitti" dedi.

https://www.yenisafak.com/gundem/hukuk- ... di-3404149


HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 21219


Bu şekil davranan tipler hukuku değilde, hukuksuzluğu kendilerine meslek edinen mafyacılığı benimsemiş mesleğinin yüz karaları olup mesleğin içine eden bir takım kendini bilmezlerin işidir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ugura Kıdemli (**) Üye

Mesajlar: 213


Bu tip mesajları hep konustuk,benimde basıma geldi,bizler bu abimiz gibi değil biraz sanslıydık,bu sıtede gerek Teoman hocam gerek Guntulu hocam defalarca icra memurunun önünde imza atmadı iseniz 3 ay hapis cezasının cıkamayacagını,ayrıca bunun içinde mahkeme gorulmesi gerektiğini bize defalarca anlattı,bu bağlamda tekrar sıtemıze ve üstadlarımıza teşekkür ederim

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 28587Türk Ceza Kanunu
Kişilerin huzur ve sükununu bozma
Madde 123- (1)
Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması
ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir
yıla kadar hapis cezası verilir.

İlgili İçtihat:
HUKUK BÜROSUNDAN BORÇLUYA ATILAN TACİZ MESAJLARI, AVUKATIN GÖREV SUÇU OLDUĞU
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.


Dön Basından Hukuk Haberleri