Forum ana sayfa HUKUKİ PAYLAŞIM FORUMLARI Basından Hukuk Haberleri TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DUYURUSU!

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DUYURUSU!

Yazılı ve görsel basında yer alan, hukukla veya yargı kararlarıyla ilgili haberlerin paylaşıldığı platform

MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Kıdemli (**) Üye

Resim

BARO BAŞKANLIĞI

06.11.2018 tarihinde meslektaşlarımıza e-mail yoluyla bilgilendirme amaçlı gönderilen Yargıda Şeffaflığa İlişkin İstanbul Bildirgesi'nin ilke 3'de ve taslak uygulama tedbirlerinde ilke 3 madde 11'de belirtilen "Mahkemeler Avukatlık yetkisi olmayan uygun kişilerin mahkeme nezdinde tarafları temsil etmesine izin verebilir." şeklinde düzenlenen kısmı hukuk ilkelerine ve yerleşik uygulamalara açıkça aykırılık teşkil ettiğinden dolayı asla kabul edilemez.

Bu ifadeler bildirgeye ağır zarar vermiştir ve gerçekçi değildir, bir hukuk devletinde gerçekleşme ihtimali de yoktur.

Bilgi ve değerlendirmelerinize sunarım.

Saygılarımla.

Avukat Metin FEYZİOĞLU
Türkiye Barolar Birliği Başkanı

Ben sizin işlerinize ve başlarınıza gelecek zararlara karşı avukatınız değilim.
Görevim sizleri zorla savunmak ve inanmanızı zorla sağlamak değildir.
Benim üzerimdeki vazife sizlere görüş bildirmekten ibarettir.

CoskunISIKDEMIR Kullanıcı avatarı
Editör

Aynı konuyla forumu baya donattınız Sayın Erdoğan. Avukatlık mesleğinin kutsallığı ve hukuki danışmanlığı yalnız avukatların yapması konusunda hem fikiriz. Avukatları veya sizi eleştirdiğimi düşünmeyiniz.

Ancak Sayın Barolar Birliği Başkanı imzalı bu duyuruda hastaysan yatalaksan cahilsen okuma yazma bilmiyorsan tutukluysan hükümlüysen maddi durumun yoksa bana ne arkadaş illa avukat tutacaksın mı demek istiyor?

Hukuk madem bu kadar kutsal bir kavram bu olayla kıyasladığımızda daha geçenlerde kamu kurumlarını ve bir icra dairesini sosyal medyada açıkça yerin dibine sokan cümleler kullanan bir avukata yönelttiğim şikayette raportörlerin hakaret içerdiğine, meslek etiğine aykırı olduğuna ve ceza almasına ilişkin raporuna karşı ısrarla ceza vermemesinde hukuku ve avukatlık mesleğini kişiler üzerinden değerlendirdiğini mi düşüneceğiz?

Ya da bir başka mantıkla bu sitemizde veya başka bir forumda vatandaşın sorularına cevap verenlere ya da dilekçe veya form örneği paylaşanlara da mı suç duyurusunda bulunmamız gerekiyor?

Bırakalım bu konuları. Çözülmesi gereken çok problemimiz var çok...
above us only sky...

MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Kıdemli (**) Üye

MERHABA,

Muhalefet olmak için yazıyorsunuz.
Mesele muhalif olmak ise gerekçeli ve ayrıntılı yazılar da yazabilirim.
Ancak, bunu size yazmak vakit kaydından öte değildir.

Netice olarak; yazılarımı sonuç getirecek kurum ve kuruluşlara yazıyorum.

SAYGILAR
Ben sizin işlerinize ve başlarınıza gelecek zararlara karşı avukatınız değilim.
Görevim sizleri zorla savunmak ve inanmanızı zorla sağlamak değildir.
Benim üzerimdeki vazife sizlere görüş bildirmekten ibarettir.

• POPULER KONULAR

Dön Basından Hukuk Haberleri