Telefondaki hakareti nasıl kanıtlarım?

Hukuk Mahkemeleri Yargılama Usulü, Duruşma, İspat ve Deliller, İhtiyati Tedbir, Delil Tespiti, Gider Avansı, Yargılama Giderleri, Adli Yardım, Vekalet Ücreti, Temyiz, İstinaf, Tahkim, Avukat Hakları, Avukat Disiplin İşlemleri, Barolar...
Yasemin4
Site Üyesi

Telefondaki hakareti nasıl kanıtlarım?

Mesaj gönderen Yasemin4 »

Merhabalar. Kuzenim telefonda beni arayarak annem ve beni öldürmekle tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Bunu anne, ben ve teyzem duyduk. Yani kanıtlayacak 3. Şahit yok. Bense ona yazılı mesaj attım küfür içeren. Onun elinde kanıt var benim yazmış olduğum. Fakat benim elimde yok. Savcılık isterse konuşmayı operatörlerden talep edip dinleyebilir mi acaba? Böyle bir şey var mı? Nasıl kanıtlayabilirim?

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Telefondaki hakareti nasıl kanıtlarım?

Mesaj gönderen Birbilen »

Yasemin4 yazdı:
31 Oca 2020 19:06
Merhabalar. Kuzenim telefonda beni arayarak annem ve beni öldürmekle tehdit etti. Çok ağır hakaretlerde bulundu. Bunu anne, ben ve teyzem duyduk. Yani kanıtlayacak 3. Şahit yok. Bense ona yazılı mesaj attım küfür içeren. Onun elinde kanıt var benim yazmış olduğum. Fakat benim elimde yok. Savcılık isterse konuşmayı operatörlerden talep edip dinleyebilir mi acaba? Böyle bir şey var mı? Nasıl kanıtlayabilirim?
Geçmişteki konuşmalar kayıt altında tutulmazlar, dolayısıyla savcılık konuşma içeriğini öğrenemez ama konuşmanın tarih zaman kişi vs bilgilerini BTK dan ister. teyzeni ve anneni şahit gösterebilirsin ayrıca.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...