Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Müşavir, Müdür, Uzman ve Müdür Yardımcısı kadrosunda bulunan

Kullanıcı avatarı
inspector
Onaylı Üye

Müşavir, Müdür, Uzman ve Müdür Yardımcısı kadrosunda bulunan

Mesaj gönderen inspector »

Kararın Çeşidi : Temyiz Kurulu Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 22726
Kararın Tarihi : 14.04.1992

KONU : Maliye ve Gümrük Bakanlığında Müşavir, Müdür, Uzman ve Müdür Yardımcısı kadrosunda bulunanlara Maliye Bakanlığınca düzenlenen dağıtım listelerine göre özel hizmet tazminatı ödeneceği.

24.11.1983 tarih ve 83/7407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kabul edilen 1984 yılı yan ödeme ve özel hizmet tazminatı kararnamesinin (A) üst yönetim bölümünün 5'inci Grup 7'nci sırasına göre özel hizmet tazminatı ödenmesi öngörülen Müşavir, Müdür, Şube Müdürü, Başuzman, Uzman ve bunların yardımcılarına burada öngörülen oranda özel hizmet tazminatı ödenebilmesi için ilgili Bakanın teklifi ile Başbakan'ın onayı şart koşulmuş olmasına rağmen, sözkonusu onay olmaksızın üçüncü derece kadroda görevli Gelir Müdürü..........'ya özel hizmet tazminatı ödendiği gerekçesiyle ............. liraya tazmin hükmolunmuş ise de; Başbakanlığın 27.1.1984 gün ve 19-316-4-02699 sayılı onayı ile Maliye ve Gümrük Bakanlığında Müşavir, Müdür, Uzman ve Müdür Yardımcısı kadrosunda bulunanlara ekli cetvelde teklif edilen miktarda özel hizmet tazminatı ödenmesi uygun görülmüştür. Her ne kadar Bakanlıkça teklif edilen ve Başbakanlık onayında ekli olduğu ifade olunan miktara ilişkin cetveller ibraz olunmamış ise de; Maliye ve Gümrük bakanlığınca düzenlenen dağıtım listesinde üçüncü derece Gelir Müdürlüğü kadro unvanı için (A) üst Yönetim Bölümü, 5'inci Grup 7'nci sırada öngörülen oranda tazminat ödeneceği belirtilmiş olduğundan, gerek Bakanlığın teklifi gerekse Başbakanlığın onayı burada belirtilen miktarda özel hizmet tazminatı ödenmesi hususunu içerdiği kanaatine varılmış olup, ödemenin Bakanlık dağıtım çizelgesine uygun olarak yapıldığı da tespit edilmiş olduğu cihetle 1439 sayılı İlâmın 13'üncü maddesiyle verilen tazmin hükmünün kaldırılmasına, karar verildi.