Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Gaziantep Üniversitesi Bütçe Dairesi Başkanlığı 2004

Kullanıcı avatarı
inspector
Onaylı Üye

Mesaj gönderen inspector »

Kararın Çeşidi : 1.Daire Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 8907
Kararın Tarihi : 25.04.2006

2914 sayılı Yüksek Öğretim Personel Kanununun 11’inci ve 3843 sayılı Yükseköğretim Kurumlarında İkili Öğretim Yapılması Hakkında Kanunun 10’uncu maddesinde;

II. Öğretimde ders veren öğretim görevlilerinin verdikleri her ders için alacakları ücretler birer kat fazlası ile ve saat 17:00’den sonra verilmiş ise ayrıca %60 fazlası ile ödeneceği belirtilmiştir. 94/5593 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararında ise II. öğretim için, ek ders ücretinden farklı olarak sınav ücretinin de birer kat fazlası ile ödeneceği belirtilmiştir. Fakat 2914 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 11’inci maddesinde normal çalışma günlerinde çalışma saatinin bitiminden ve saat 17:00’den sonra başlayan gece öğretimi ile hafta tatili, yarı yıl veya yaz tatillerinde yapılan öğretimde ek ders ücretleri %60 zamlı ödenir denmiş ve bu kısımda sınav ücretine değinilmemiştir. Bu nedenle II. öğretimde yapılan sınavlar için I. öğretimin iki katı kadar ücret ödenmesi gerekmekte olup, ayrıca %60 ilave artış yapılmasının mümkün olmadığına,