Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İnfaz Hukuku Cezaların toplanması

Cezaların toplanması

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...

Mesaj 20 Şub 2018 13:55
Serkann Site Üyesi

Merhaba benim size bir sorum olacak 2018 1. ayda ayrı ayrı 5 kere 1 yıl 8 ay 1000 tl para cezası 1 kerede 10 ay 500 tl para cezası aldım infazı nasıl olacak teşekkür ederim şuan temyizde dosya

Mesaj 20 Şub 2018 21:58
adamsın Site Üyesi

Serkann yazdı:
Merhaba benim size bir sorum olacak 2018 1. ayda ayrı ayrı 5 kere 1 yıl 8 ay 1000 tl para cezası 1 kerede 10 ay 500 tl para cezası aldım infazı nasıl olacak teşekkür ederim şuan temyizde dosya

Hocam özel değilse,hangi suclardan bu cezaları aldınız?

Ben kendi bildiğimi söyleyim cezalar toplanarak hesap edilecek.Tabi avukat değilim.

Mesaj 21 Şub 2018 00:45
admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Serkann yazdı:

Sanığa verilen toplam ceza 5 yıl 50 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 4 YIL 6 AY 22 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 2 YIL 6 AY 22 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 26 Şub 2018 21:39
Serkann Site Üyesi

Nitelikli dolandırıcılık tan ceza aldım cezalar tek dosya üzerinden herbir şikayetçi için ayrı ayrı verildi şuan temyizde avukatım karar kesinleşirse cezalar sadece koşullu salıverme tarihinin bulunması için toplanır yani toplayıp yatıramazlar denetimli serbestlik uygulanır dedi

Mesaj 27 Şub 2018 19:51
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Serkann yazdı:
Nitelikli dolandırıcılık tan ceza aldım cezalar tek dosya üzerinden herbir şikayetçi için ayrı ayrı verildi şuan temyizde avukatım karar kesinleşirse cezalar sadece koşullu salıverme tarihinin bulunması için toplanır yani toplayıp yatıramazlar denetimli serbestlik uygulanır dedi

Sayın Admin'in hesaplama yukarıda belirtilmiştir.
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön İnfaz Hukuku