Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Hasarlı ve km si düşürülmüş araç davası sonucu beraat kararı

Hasarlı ve km si düşürülmüş araç davası sonucu beraat kararı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

kirasiviy78 Site Üyesi

Merhaba arkadaşlar, bana bir çok kaza yapmis ve km düşurulmus araci kazasiz diye sattilar malum yer polatli, dava actim fakat ceza davasi sonucu hakim 5664 ten plaka sorgulanabilrigi icin aracla ilgili bilgi edinilebilir diyerek beraat karari vermistir, fakat arac plakadan sorgulandiginda plaka degisikligi oldugunda arac hakkinda herhangi bir bilgi cikmamaktadir, bu zaten savci iddanamesindede yazmaktadir. Ancak hakim buna ragmen gerekceyi 5664 ten plaka sorgulanabildigi icin dolandiricilik yoktur diyerek beraat karari vermistir. Yorumlariniz ve bunun uzerine bir sey yapabilirmiyim yol gosterirseniz memnun olurum.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

kirasiviy78 yazdı:
Merhaba arkadaşlar, bana bir çok kaza yapmis ve km düşurulmus araci kazasiz diye sattilar malum yer polatli, dava actim fakat ceza davasi sonucu hakim 5664 ten plaka sorgulanabilrigi icin aracla ilgili bilgi edinilebilir diyerek beraat karari vermistir, fakat arac plakadan sorgulandiginda plaka degisikligi oldugunda arac hakkinda herhangi bir bilgi cikmamaktadir, bu zaten savci iddanamesindede yazmaktadir. Ancak hakim buna ragmen gerekceyi 5664 ten plaka sorgulanabildigi icin dolandiricilik yoktur diyerek beraat karari vermistir. Yorumlariniz ve bunun uzerine bir sey yapabilirmiyim yol gosterirseniz memnun olurum.

Bu Polatlı'da araç alanların hepside şikayetçi ne yermiş be kardeşim.

Mahkemenin verdiği kararı temyiz edin.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

kirasiviy78 Site Üyesi

Benim anlamadigim efendim, km dusurme ayipli arac satmak suc fakat hakim neden 5664 ten plakasini sorguladiginda arac bilgileri cikar gibi anlam ifade eden nedenle boyle bir karar veriyor . Ben zaten plakadan sorguladim ve kayit cikmadi butun bunlarida delil olarak sundum zaten mahkemeye asil bana sahte sase vermislerdi ondanda kayit cikmadi ancak kendi sasesiyle sorguladigimizda sanayide ogrenebildik ,daha oncede durma vermisti itiraz ettim agir cezada yargilamasina devam edildi simdide suc yokmus gibi karar verdi hakimin bana garezi mi var acaba halbuki adamlarin bir cok bu sekilde davalari mevcut, benim idrak edemedigim bir durummu var yoksa isler dolandirici lehine mi yurur bu arada karari yayinlayabilirim ayrica savci iddanamesinide

kirasiviy78 Site Üyesi

Benim anlamadigim km dusurulmus ve hasar kayitli arac satmak sucmu degilmi, ayrica "arac satin alirken 5664 numaraya arac plakasinin yasilmasi halinde aracla ilgili tum bilgileri gorme imkaninin bulundugu"seklinde bir gerekce dogrumudur. Aracin plakasindan sorgulama yapildiginda plaka degistiyse bilgiler gelmiyorki ,

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

kirasiviy78 yazdı:
Benim anlamadigim km dusurulmus ve hasar kayitli arac satmak sucmu degilmi, ayrica "arac satin alirken 5664 numaraya arac plakasinin yasilmasi halinde aracla ilgili tum bilgileri gorme imkaninin bulundugu"seklinde bir gerekce dogrumudur. Aracin plakasindan sorgulama yapildiginda plaka degistiyse bilgiler gelmiyorki ,

İddianame ve verilen kararın sadece isim ve adresleri kimlik bilgilerini gizleyerek yayınla ya bilirseniz okuyup ona göre bir yorum yapıla bilir diye düşünüyorum.
www.kararara.com

Sonraki

Dön Ceza Hukuku