ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Mesaj gönderen teoman » 11 Şub 2019 07:13

Istanbul34 yazdı:2. kez yakalanmaktan dolayı mahkemem olucak. burda denetim verilirse tedavili mi olucak imzalı mı ?

O denetimli bürosunca belirlenecek imza ola bilir.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 11 Şub 2019 07:21

Bursalıonaltı yazdı:Öncelikle merhabalar.

2016 yılında ilk defa uyusturucu kullanma sucundan dosya acıldı. Denetim serbestlik sonucu cıktı ve idrar ve seminerleri sorunsuz bi şekilde tamamladım. Ancak bu tarihe kadar toplamda 3 defa kullanmak icin bulundurmaktan dosya gördüm. Bir kerede trafik kazasında alkol testi yapıldı. Alkol Cıkmayınca uyusturucu suphesiyle uyusturucu cihazını test ettirdiler. O cihazdada uyusturucu kullanmadıgım ortaya cıktı, fakat karakola sevk edildim. Savcı adli örnek istedi. Kanımda ve idrarımda tespit edildi. Yani toplamda 5 6 defa kullanma sucundan işlem gördüm yada kanımda tespit edildi.

Hakkımda kamu davası acıldı. Cuma günü mahkeme oldu. Hakime hanım dava sayısının cok olması nedeyiyle hapis cezası vericeğini söyledi. Hakkımda 2 yıl 11 ay hapis cezası verdi ve istilaf a gitti sanırm dosya kusura bakmayın terimleri ve süreci pek bilmiyorum.

Denetim sürecini eksiksiz yerine getirdim. Fakat dediğim gibi toplamda 2.5 sene icerisinde üzerimde tespit edilen yada adli tıp raporunda 5 6 dosya oldu.

Bu dava yargıtaydn nasıl geri döner.sabıkamda uyusturucu harici hic bi suc yok. Ticaret kesinlikle yok, suphesi bile yok. 2 yıl 11 ay hapis cezasının yatarı varmıdır. Hakime hanımın söylemiş oldugu ceza toplam cezamıdır yatar cezamıdır? Şimdiden cok tesekkurler.

11 Ay 11 Gün yarı açık ceza evinde bu cezayı tamamladıktan sonra denetimli serbestlikten serbest bırakılırsınız.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 11 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 11 AY 11 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 11 AY 11 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.

WWW.KARARARA.COM

Bursalıonaltı
Yeni Üye

Mesaj gönderen Bursalıonaltı » 11 Şub 2019 09:24

Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Cıkan sonuca itiraz etmeyi düşüyorum bi faydasını görürmüyüm?. Uyusturucu kullanıpta ceza yatmak cok anlamsız geliyor bu kadar satan insan dısarıdayken. Yatar hesapladan kendi hesaplamamda denetim serbestlik cıkıyor. Kurumsal bi sirkette iyi bi mevkide calısıyorum. İşimi kaybetmeyi kesinlikle istemiyorum. Bu cezadan kendimi nasıl kurtarabilirim? Elektronik kelepçe cezaları filan duymustum.işin özü işimi kaybetmeden acık da olsa cezaevıne girmeden bu işten arınamazmıyım?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 11 Şub 2019 11:03

Bursalıonaltı yazdı:Öncelikle cevabınız için teşekkür ediyorum. Cıkan sonuca itiraz etmeyi düşüyorum bi faydasını görürmüyüm?. Uyusturucu kullanıpta ceza yatmak cok anlamsız geliyor bu kadar satan insan dısarıdayken. Yatar hesapladan kendi hesaplamamda denetim serbestlik cıkıyor. Kurumsal bi sirkette iyi bi mevkide calısıyorum. İşimi kaybetmeyi kesinlikle istemiyorum. Bu cezadan kendimi nasıl kurtarabilirim? Elektronik kelepçe cezaları filan duymustum.işin özü işimi kaybetmeden acık da olsa cezaevıne girmeden bu işten arınamazmıyım?

Karara itiraz ede bilirsiniz bu sizin hakkınız sonuç ne çıkar kestirmek pek mümkün değil, tahminim verilen kararın uygun olduğu yönünde bir karar verileceği kanaatindeyim.

Verilen bu mahkumiyet infaz yasasına göre uygulaması yapılır, bu nedenle burada yatılacak ceza var ise bunu bir başka yaptırıma çevire bilmek mümkün olmasa gerek.

WWW.KARARARA.COM

Emresharp
Yeni Üye

Mesaj gönderen Emresharp » 15 Şub 2019 21:33

Öncelikle iyi çalışmalar böyle bir platform oluşturul bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Denetimli aldım ilk idrar seminer falan bitti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra 2. Defa yakalandım ve ifademde kabullendim tekrardan denetimli alıcağımı sanıyordum ama dün iddianame gelene kadar. Mahkemeye çıkıcam 27 martta sitenizdeki bilgilerden yola çıkarak anladığım kadarı ve yusuf arkadaşımın davasında olduğu gibi hagb vericek sanırım banada. Yalnız şöyle bir sıkıntım var askerde izin tecavüzü yaptığım için bana 10 ay ... gün hapis cezası verildi iyi halden vs vs 5 yıl denetimli serbestlik verildi bir avukata danıştım sana bir defa hagb verilmiş ikincisi verilmez dedi ceza verir ve o denetili cezanıda patlatır dedi.kendisi pek hakim değildi bu konuya kaçamak cevaplar verdi biraz istanbuldan bursaya yerleştim ben avukatta burda istanbula gidip dosyaya bakmam lazım diyor ücret talep ediyor. Öğrenmek istediğim sizden hagb verirmi hakim bana mahkemede yoksa askerlik olayım hagb vermesine engelmi yoksa diğer denetimimi de patlatıp cezaevi yolumu gözükür kendimi ona göre hazırlıyım teşekkür ederim ilginiz için iyi çalışmalar

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 16 Şub 2019 00:56

Emresharp yazdı:Öncelikle iyi çalışmalar böyle bir platform oluşturul bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Denetimli aldım ilk idrar seminer falan bitti. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra 2. Defa yakalandım ve ifademde kabullendim tekrardan denetimli alıcağımı sanıyordum ama dün iddianame gelene kadar. Mahkemeye çıkıcam 27 martta sitenizdeki bilgilerden yola çıkarak anladığım kadarı ve yusuf arkadaşımın davasında olduğu gibi hagb vericek sanırım banada. Yalnız şöyle bir sıkıntım var askerde izin tecavüzü yaptığım için bana 10 ay ... gün hapis cezası verildi iyi halden vs vs 5 yıl denetimli serbestlik verildi bir avukata danıştım sana bir defa hagb verilmiş ikincisi verilmez dedi ceza verir ve o denetili cezanıda patlatır dedi.kendisi pek hakim değildi bu konuya kaçamak cevaplar verdi biraz istanbuldan bursaya yerleştim ben avukatta burda istanbula gidip dosyaya bakmam lazım diyor ücret talep ediyor. Öğrenmek istediğim sizden hagb verirmi hakim bana mahkemede yoksa askerlik olayım hagb vermesine engelmi yoksa diğer denetimimi de patlatıp cezaevi yolumu gözükür kendimi ona göre hazırlıyım teşekkür ederim ilginiz için iyi çalışmalar
Bu suçunuz, önceden verilen Askerlikle ilgili HAGB kararını sizin ta biriniz ile patlatmaz O ayrı, bu ayrıdır bu özel düzenlemeye tabi olduğu için. Size bu suçla ilgili HAGB kararı verilir.
Karar

viewtopic.php?f=46&t=341878

WWW.KARARARA.COM

Erzurum2525
Site Üyesi

Mesaj gönderen Erzurum2525 » 17 Şub 2019 15:46

Merhabalar ben 2017 yılının temmuz ayında uyuşturucu maddeyle yakalandım ve bana tebligat kağıdı gelmeden 2018 yılının 10 ocak tarihinde bir arkadaşımla arabayla sehir halindeyken memurlar tarafından arkadaşımın üstünde çok az bir miktarda madde yakaladılar işlem yapmak için ifademizi aldılar ben kabul etmedim ve haberim olmadığını beyan ettim arkadaşım da aynı ifadeyi verip maddenin kendisine ait olduğunu söyledi ve kabul etti. Ama beni de idrar testine soktular ve idrar testimde uyuşturucu maddeye rastlanmış. Bu ikinci olaydan 1 2 hafta önce tebligat bana ulaştı ve ilk dosyamdan dolayı denetimim başladı ve 191. maddelerin fıkralarını okuyunca ben işin ciddeyetine yeni vardım ve uyuşturucuyla uzaktan yakından hiç bir alakam kalmadı zaten de geçmişime dair bi tutkunluğum yoktu uzak kalmamda da zorluk çekmedim denetimim başladı ve sıkıntısız devam etti hiç bir sıkıntım olmamıştı testleri sıkıntısız hallettim ve denetimim başladıktan sonra adli sicil kaydım da ilk dosyam görüldüğünü fark ettim ( Kamu davasının ertelenmesine işte dosya numarası v.s) sonra zaten savcı iddaaname hazırlayıp mahkemeye sunmuş ve denetim dosyam kapatılıp savcılığa gönderilmiş. şimdi mart ayının 13 de mahkemem var. öğrenciyim Allah şahidim ben uyuşturucuyu yaklaşık bir yıldır ağzıma sürmedim bundan sonra da sürmeyeceğime de söz verdim. Şimdi sizden ricam ceza alır mıyım daha önce den herhangi bir sabıkam yok sadece ikisi ve ilerde ales sınavım var ona hazırlanıyorum yükseklisans için burda bir sıkıntı yaşarmıyım hoca olmam için, son sorum da benim adli sicil kaydım niye var görünüyor normalde görülmemesi gerekiyormuş araştırmalarıma göre beni aydınlatırsanız teşekkür eder saygılarımı sunarım...

Emresharp
Yeni Üye

Mesaj gönderen Emresharp » 18 Şub 2019 21:05

Teoman abi ......... başsavcısı tanıdık çıktı biri aracılığıyla görüştüm seninde değinin gibi askerlik davamla ilgili verilen HAGB yi etkilemiyormuş konular farklı olduğu için teşekkür ederim yinede bilgilendirmen için allah razı olsun çok teşekkür ederim tekrardan iyi çalışmalar

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 19 Şub 2019 07:19

Emresharp yazdı:Teoman abi ......... başsavcısı tanıdık çıktı biri aracılığıyla görüştüm seninde değinin gibi askerlik davamla ilgili verilen HAGB yi etkilemiyormuş konular farklı olduğu için teşekkür ederim yinede bilgilendirmen için allah razı olsun çok teşekkür ederim tekrardan iyi çalışmalar

Rica ederiz, kolay gelsin

WWW.KARARARA.COM

Erzurum2525
Site Üyesi

Mesaj gönderen Erzurum2525 » 19 Şub 2019 11:14

Cevap bekliyorum