Hattın kim tarafından kullanıldığının tespit edilmesi

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
tiyyapk
Site Üyesi

Hattın kim tarafından kullanıldığının tespit edilmesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 28 Nis 2019 23:31

merhaba kısaca anlatıyorum
dolandırıcılıkta kullanılan bir hattın benim tarafımdan kullanıldığı düşünülüyor sahibinden.com ilanını benim verdiğim düşünülüyor çünkü para benim adıma geldi
ama ortada kayıp olan 3. bir kişi var ve hattı kullanan ilanı verende o. O kişinin açık kimlik bilgileri tespit edilemedi.

madde madde açıklayacam

sahibinden.com dan ip port bilgilerimiz istendi ve birbirinden farklı

benim aktif olarak kullandığım kendi üzerime hattım var ve dolandırıcı olan kişi benim o numaramı arıyor.

o kişinin kullandığı hat açık hat ve yabancı bir kişi üzerine kayıtlı

o hattın olay zamanı beni 2 gün üst üste aradığı belli ben bucadayım o karşıyaka da

hts kayıtlarında hiç yan yana gelmediğimiz ve aynı yerden sinyal alınmadığı belli

aranan-arayan numaralarda ortak numara yok

benim sürekli aradığım numaraların hiçbiri o numaradan aranmamış

bu delillere rağmen o numaranın ben olduğumu veya o ilanları benim verdiğimi söylemeleri mümkün mü ?

tiyyapk
Site Üyesi

Re: Hattın kim tarafından kullanıldığının tespit edilmesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 01 May 2019 14:47

yorumlayacak birisi var mı acaba

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 02 May 2019 11:29

Bu konuda önceden yazmış olduğunuz mesajı da okudum, burada öncelikle bu suçun şüphelisi olmanız gayet normal. Bu şahıs aynı istemle başka bir ilde de bu haltı yemiş, burada delil değerlendirmesini savcılık yapacak ,eyer ki burada savcılık sizi suçlu bulursa hakkınızda dava açılır. Dava aşamasında da suçsuzluğunuzu ile süre bilirsiniz, ayrıca kadının zararını ödemeniz suçu kabullendiğiniz anlamına gelmez.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

tiyyapk
Site Üyesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 04 May 2019 18:57

teoman yazdı:Bu konuda önceden yazmış olduğunuz mesajı da okudum, burada öncelikle bu suçun şüphelisi olmanız gayet normal. Bu şahıs aynı istemle başka bir ilde de bu haltı yemiş, burada delil değerlendirmesini savcılık yapacak ,eyer ki burada savcılık sizi suçlu bulursa hakkınızda dava açılır. Dava aşamasında da suçsuzluğunuzu ile süre bilirsiniz, ayrıca kadının zararını ödemeniz suçu kabullendiğiniz anlamına gelmez.
yorumunuz için teşekkürler ama öğrenmek istediğim şey

bu numarayı kullanmadığımı ilanı vermediğimi bu deliller zaten kanıtlamış olmuyor mu

ve ayrıca merak ettiğim şey hakkımda açılmamış bir soruşturma daha var o numarayı şikayet edilmiş şekilde

benim davamda o numarayı kullandığım düşünülerek bana bir ceza verilmesinden dolayı diğer dosyadan da ceza alıcağım mı demek oluyor

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 04 May 2019 19:56

tiyyapk yazdı:
teoman yazdı:Bu konuda önceden yazmış olduğunuz mesajı da okudum, burada öncelikle bu suçun şüphelisi olmanız gayet normal. Bu şahıs aynı istemle başka bir ilde de bu haltı yemiş, burada delil değerlendirmesini savcılık yapacak ,eyer ki burada savcılık sizi suçlu bulursa hakkınızda dava açılır. Dava aşamasında da suçsuzluğunuzu ile süre bilirsiniz, ayrıca kadının zararını ödemeniz suçu kabullendiğiniz anlamına gelmez.
yorumunuz için teşekkürler ama öğrenmek istediğim şey

bu numarayı kullanmadığımı ilanı vermediğimi bu deliller zaten kanıtlamış olmuyor mu

ve ayrıca merak ettiğim şey hakkımda açılmamış bir soruşturma daha var o numarayı şikayet edilmiş şekilde

benim davamda o numarayı kullandığım düşünülerek bana bir ceza verilmesinden dolayı diğer dosyadan da ceza alıcağım mı demek oluyor

Hayır başka bir konu ile ilgili açılan soruşturmada bu suçu da işlediğiniz anlamına gelmez ve bu konuda size cezada verilmez.

WWW.KARARARA.COM

tiyyapk
Site Üyesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 04 May 2019 22:28

teoman yazdı: Hayır başka bir konu ile ilgili açılan soruşturmada bu suçu da işlediğiniz anlamına gelmez ve bu konuda size cezada verilmez.
aynı konu o soruşturmada da konya da birini dolandırmış bizi arayan numara
o dosyada cebe havale yaptırmış sadece dosyada o numara var şüpheli olarak
benim bu dosyada o numarayı kullandığım düşünülüp ceza verilmesi aynı anda diğer dosyadanda ceza almam demek değilmidir birleştirmeye gitmezmi dosya

iki dosyada da aynı numara var sonuçta

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 05 May 2019 13:51

Tam olaya vakıf olmadığımız için bu soruşturmanın seyri nasıl devam eder bilemiyoruz.

WWW.KARARARA.COM

tiyyapk
Site Üyesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 07 May 2019 23:12

teoman yazdı:Tam olaya vakıf olmadığımız için bu soruşturmanın seyri nasıl devam eder bilemiyoruz.
sazan sarmalı olayı ile ilgili emsal karar bulamadım sizden yardım isteyebilir miyim ?

tiyyapk
Site Üyesi

Mesaj gönderen tiyyapk » 16 May 2019 01:51

teoman yazdı:Tam olaya vakıf olmadığımız için bu soruşturmanın seyri nasıl devam eder bilemiyoruz.
cuma günü savcı beye ifade vermeye gideceğim yanımda avukat olması gereklimi avukatla mı gidersem iyi avukatsız mı ? tanığımla beraber gideceğim ifademi kendim hazırladım word de çıktısına alacağım onu mu vereyim yoksa ben konuşurken onların yazdıkları mı olmalı ? ve dikkat etmem gereken şeyler nelerdir

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 16 May 2019 07:49

Tanıdığın avukatınla gidersen daha iyi olur, hiç olmaz ise hukuki yardımından yararlanırsın, ifade konusunda olayın akışına göre ifadeni şifahi olarak vereceksin.

WWW.KARARARA.COM