Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Müddetname hesaplaması

Müddetname hesaplaması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 15 May 2019 19:01
quadro58 Site Üyesi

Merhaba sayın üstadlarım suç tarihi 2016 öncesi olan 1 sene 8 ay hapis cezamı 2 gün açıkcezaevinde kalarak denetime ayrıldım bu cezanın öncesindede 1 yıl 3 ay hapis cezam istinaftaydı o geldi bu suçta 15 yaşından ufaktım yaş ufaklıgından hesaplama farklı mı oluyor denetimden yararlanır mıyım? Denetim sürem ne kadar artar

Mesaj 16 May 2019 07:28
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

quadro58 yazdı:
Merhaba sayın üstadlarım suç tarihi 2016 öncesi olan 1 sene 8 ay hapis cezamı 2 gün açıkcezaevinde kalarak denetime ayrıldım bu cezanın öncesindede 1 yıl 3 ay hapis cezam istinaftaydı o geldi bu suçta 15 yaşından ufaktım yaş ufaklıgından hesaplama farklı mı oluyor denetimden yararlanır mıyım? Denetim sürem ne kadar artar

İki eza toplanıp denetimde gecen süre infazdan düşülür ve kalan denetime devam edilir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 16 May 2019 08:13
quadro58 Site Üyesi

teoman yazdı:
quadro58 yazdı:

İki eza toplanıp denetimde gecen süre infazdan düşülür ve kalan denetime devam edilir.

Evet teoman bey merak ettiğim şu suç 15 yaşını doldurmadan işlendiği için denetim hesaplamasında degişiklik olur mu yani dahamı az olur denetimi sitenizde infaz hesaplama programından yaş seçenecegi var 15 den ufak 15 den büyük diye

Mesaj 16 May 2019 10:01
Admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

İnfaz hesaplamasında suç tarihindeki yaş değil, ceza evine girilen tarihteki yaşın 15 den büyük olup olmaması dikkate alınır. Bu nedenle hesaplamanızda yaş nedeniyle bir indirim yapılmayacaktır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Mesaj 16 May 2019 10:48
quadro58 Site Üyesi

Admin yazdı:
İnfaz hesaplamasında suç tarihindeki yaş değil, ceza evine girilen tarihteki yaşın 15 den büyük olup olmaması dikkate alınır. Bu nedenle hesaplamanızda yaş nedeniyle bir indirim yapılmayacaktır.

Teşekkürler üstadım son olarak bi dosyam istinafa gitmişti bozularak geri döndü 15 yaşından ufak olduğumda işlendiği için suç rapor hazırlanması gerekti algılama yeteneginin olup olmamasını belirleyen ve mahkeme tarihi verilmiş raporda algılama yeteneginin gelişmiş oldugunu yazmiyor mahkeme aynı hapis cezasını vericek peki bu karar verildiğinde tekrar itiraz etme şansım varmıdır

Dön Ceza Hukuku