Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Basit yargılama usulü süreci

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Mehmetgul
Kıdemli * Üye

Basit yargılama usulü süreci

Mesaj gönderen Mehmetgul »

selamlar trafik güvenligini tehlikeye atma sucundan 2. kez mukerrir oldum .. seri muhakemeye cıktım savcı 5 ay teklif etti kabul etmedim simdide basit yargılama usulu süreci başlamış .. bu süreci yaşayan arkadaslar var mı ne tavsıye edersınız ıtıraz yolu varmış galiba kabul etmiyorum dıye bu 15 gunluk surecte mi itiraz ediliyor yoksa ordan karar cıktıktan sonra 7 gun icinde mi 1/4 oranında indirim var ama sanırım mahkemede o indirimi verebiliyormuş benım aklımda mahkeme istinaf derken uzatmak var ülkenin durumu karışık belli olmaz ama ya da umut fakirin ekmegi belki af tarzı acık cezaevınde kilere gelen indirim kapalıya gelirse bi sekilde kurtulurum o yüzden uzatayım dıye dusunuyorum ama süreci bilmiyorum bilen arkadasların yardımlarını bekliyorum saygılar..

Mehmetgul
Kıdemli * Üye

Re: basit yargılama usulü süreci

son olarak basit yargılama usulu hemen sonuclanıyor mu 3*5 ay sürebiliyor mu
HayaLeT
Site Üyesi

Re: basit yargılama usulü süreci

Mesaj gönderen HayaLeT »

Mehmetgul yazdı: 19 Eki 2021 13:22 son olarak basit yargılama usulu hemen sonuclanıyor mu 3*5 ay sürebiliyor mu
Benimki 1 sene sürdü.
Mehmetgul
Kıdemli * Üye

Re: Basit yargılama usulü süreci

ha iyi o zaman hocam benım ki 1 yıl sürmesede en azınan 3*-5 gun ıcınde surec baslamıcak.. icimde nedense uzatma ümidi var acıga gelen indirim kapalıyada gelir belki secim öncesi bi umut olmazsada yapıcak bişey yok .. alkollü arac kullandık dıye 5 ay da yatılmaz ki
HassasTerazi
Site Üyesi

Mesaj gönderen HassasTerazi »

3.kez mi mahkemeye çıkıyorsunuz alkollü araç kullanmaktan?
Mehmetgul
Kıdemli * Üye

2. kez cıkıyorum ama arada baska bir suc vardı ertelemeli 3 yıl denetim sagolsun avukat ıstınaf a vermişti normalde o süre dolucaktı ama ıstınaftan gelince tabi süre bakımından 2. kez mukerir oldum 4/4 o yüzden zaman gecırmeye calısıyorum bi ümit..
kaderdedik
Site Üyesi

Mesaj gönderen kaderdedik »

Mehmetgul yazdı: 21 Eki 2021 10:53 ha iyi o zaman hocam benım ki 1 yıl sürmesede en azınan 3*-5 gun ıcınde surec baslamıcak.. icimde nedense uzatma ümidi var acıga gelen indirim kapalıyada gelir belki secim öncesi bi umut olmazsada yapıcak bişey yok .. alkollü arac kullandık dıye 5 ay da yatılmaz ki
yatırıyorlar kardeş içeriler bunlarla dolu zaten tekerrür mukerrir saçmalığı çıkardılar.... hep virt zırt cezalarla hayatlar ömürler aileler bitiyor. geçmiş olsun bu arada ama bunlardan af falan bekleme vermezler kendilerinden başkası için yasa çıkarmazlar...
HassasTerazi
Site Üyesi

Mehmetgul yazdı: 21 Eki 2021 18:08 2. kez cıkıyorum ama arada baska bir suc vardı ertelemeli 3 yıl denetim sagolsun avukat ıstınaf a vermişti normalde o süre dolucaktı ama ıstınaftan gelince tabi süre bakımından 2. kez mukerir oldum 4/4 o yüzden zaman gecırmeye calısıyorum bi ümit..
Ben de 2.kez alkollü yakalandım 2.cezam paraya çevrildi ilkinden 2 ay 15 gün var. Ben de yatacak mıyım yahu gir çık yapamıyor muyuz?
Mehmetgul
Kıdemli * Üye

Suç tarihin ne dostum ben yardımcı olayım bildiğim kadarıyla ayrıca 2 ay 15 gün hagb ydi dimi
HassasTerazi
Site Üyesi

İlk suç 2019 mayıs yanlış hatırlamıyorsam. İkincisi de geçtiğimiz ay. Evet ilk suçta hagb verilmişti