Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Mükerrirlere özgü infaz yasası 5 ay hapis

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
cadde2626
Yeni Üye

Mükerrirlere özgü infaz yasası 5 ay hapis

Mesaj gönderen cadde2626 »

Öncelikle herkeze merhabalar alkollü araç kullanmamdan dolayı kamu davasından böyle bir sonuç aldım, 5 ay hapis cezasını isitinafa gönderdim kararı bozdu tekrar alt mahkemeye çıkacağım 2. kez mükerrer değil ilk mükerrerim yatarı ne olur veya istinaf bozduğu için para cezasına çevirme ihtimali varmıdır mükerrer uyguladığı suç 2015 ve 2016 daki dosyalarım yardımlarını bekliyorum teşekkürler (suç tarihim 2019)
Dosya ekleri
ds.png
ds.png (117.6 KiB) 241 kere görüntülendi

Mehmetgul
Kıdemli * Üye

Re: mükerrirlere özgü infaz yasası 5 ay hapis

Mesaj gönderen Mehmetgul »

Suç tarihi 2019 Mart 2020 de mahkeme karar verdi siz istinaf a gittiniz istinaftan yeni geldi öyle mi ?
İstinaf 1 yıldan uzun sürdü o zaman ? İstinaf cezayı bozdu ama alt mahkemeye cıkacagınızı nerden biliyorsunuz direkt cezayı bozup göndermedi mi alt mahkemeye gitmeye dair karar mı verdi ?

Buarada 2019 suç tarihli 5 ay cezasının yatarı yok girdi çıktı yaparsınız

Buarada alt mahkeme dediğiniz bu istinaf ta bozulan aynı suçun dosyası değil daha önce ki patlattığınız dosyalardan mı bahsediyorsunuz .. merak ettiğim istinaf cezayı bozdu gönderdi mi tekrar o suçun mahkemesine çıkma kararı mı verdi
cadde2626
Yeni Üye

Re: Mükerrirlere özgü infaz yasası 5 ay hapis

ben 5 aylık hapis cezasını istinaf yaptım, karar bozuldu sonra basit yargılamadan 3 ay 22 gün geldi ben kabul etmedim tekrar mahkemeye çıkacağım korktuğum olay mükerrirlere özgü infaz yasası yazması girdi çıktımı olur yatarmıyım sizce teşekkürler
cadde2626
Yeni Üye

Re: Mükerrirlere özgü infaz yasası 5 ay hapis

istinafdan gelen dosyada bu
Dosya ekleri
Adsızasdad.png
Adsızasdad.png (445.39 KiB) 171 kere görüntülendi