Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

5 yıllık infazı yakınca cezanın yatarı ne kadar olur?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Ayşe zorlu
Site Üyesi

5 yıllık infazı yakınca cezanın yatarı ne kadar olur?

Mesaj gönderen Ayşe zorlu »

Eşim 5yillik infazını yaktı ve ayrıca 1yillik ve 6aylik iki ayrı dosyadan yargılanıyor yatari ne kadar olur

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: 5 yıllık infazı yakınca cezanın yatarı ne kadar olur?

Mesaj gönderen Admin »

Ayşe zorlu yazdı:Eşim 5yillik infazını yaktı ve ayrıca 1yillik ve 6aylik iki ayrı dosyadan yargılanıyor yatari ne kadar olur
Öncelikle geçmiş olsun, hesaplama sonucu aşağıda belirtilmiştir.

Sanığa verilen ceza 1 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 1 AY 13 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 1 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 1 AY 13 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.
Ayşe zorlu
Site Üyesi

Tesekkurler fakat dediğim gibi toplamda 6bucuk yıl cezası çıkıyor 5yili infazı yaktığı için 1yil başka bi dosyadan 6ayda başka bir dosyadan olmak üzere fakat 5yillik infazı denetimli serbestliği yaktığı için çıktı yine de para cezasına çevrilir mi veya yatari ne olur şimdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Cezaların ne olduğunu yıl ay ve gün olarak tam yazınız. Ayrıca hangi tarihlerde kesinleştiğini, denetimli serbestlik süresinin ne zaman başlayıp ne zaman ihlal edildiğini de belirtiniz. Verdiğiniz yetersiz bilgi ile hesaplama yaparsak sizi yanlış yönlendirmiş oluruz. Saygılarımızla.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.
Ayşe zorlu
Site Üyesi

28 mart 2014 tarihinde ceza evine girip 11temmuz2014 tarihinde hafif yarama suçunun para cezasıni ödemediği için yattı denetimli serbestlikten yararlanarak 3ay imza atması gerekiyordu fakat 27 eylülden sonraki imzalarını atmadi
Bir yıllık cezası olan başkasının üzerine kredi kartı çıkartıp kullanmaktan ocak 2014
6 ay cezası olan da kavga ve gasp mart 2013
Fakat şimdi cezaevine alındı bütün dosyaları patladı hepsi sonuçlanmış ama kaçtığı için eve gelen kâğıtları almadığı için hepsini yatar mi para cezasına çevirebilir miyiz
İlimizde bulunan bi ağır ceza avukatindan yardım istesek para cezasına çevirebilir mi
Şimdiden çok tesekkur ederim
Ayşe zorlu
Site Üyesi

Gelen karar ve ceza kâğıtlarını kabul etmediği için elimizde yok yarın infaza gidip hepsini vasisi (annesi) çıkarabilir mi ? Buraya tahminen yazdım ceza zamanlarini
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Ayşe zorlu yazdı:28 mart 2014 tarihinde ceza evine girip 11temmuz2014 tarihinde hafif yarama suçunun para cezasıni ödemediği için yattı denetimli serbestlikten yararlanarak 3ay imza atması gerekiyordu fakat 27 eylülden sonraki imzalarını atmadi
Bir yıllık cezası olan başkasının üzerine kredi kartı çıkartıp kullanmaktan ocak 2014
6 ay cezası olan da kavga ve gasp mart 2013
Fakat şimdi cezaevine alındı bütün dosyaları patladı hepsi sonuçlanmış ama kaçtığı için eve gelen kâğıtları almadığı için hepsini yatar mi para cezasına çevirebilir miyiz
İlimizde bulunan bi ağır ceza avukatindan yardım istesek para cezasına çevirebilir mi
Şimdiden çok tesekkur ederim
Ceza miktarlarını halen tam olarak yazmadığınız için net hesaplama yapamayız. Cezaların paraya çevrilip çevrilemeyeceğini söyleyebilmemiz için mahkeme kararlarının sonuç kısmını paylaşmanız gerekli. Ceza miktarlarını infaz savcılığından kişinin bizzat sorup öğrenmesi gerekir. Annesinin ise vasisi sıfatıyla infaz dosyasının fotokopisini alma hakkı vardır.
Ayşe zorlu
Site Üyesi

Ağır ceza avukatına kesinleşmiş ceza kagitlariyla birlikte gittim ve bu cezanın 3/2sini kesin olarak yatacagini söyledi yanı 4yil kesin yatacakmis öyle öğrendim ilginize tesekkur ederim
Ben bi şey daha öğrenmek istiyorum bizim resmi nikahimiz yok cezaevinde nikah yapsak olur mu
Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Allah eşinizi bir an evvel kurtarsın size de sabır versin. Tabiki ceza infaz kurumunda resmi nikah kıyılabilir. Buna hukuken bir engel yoktur.
Ayşe zorlu
Site Üyesi

Peki bana dediler ki nikah kiyilinca 1gun birlikte kalmaya izin veriyorlarmis bu dogrumu ben2 aylik hamileyim ve gerçekten eşime ihtiyacım var onunla zaman gecirirsem biraz olsun psikolojim düzelir diye düşünüyorum o yüzden soruyorum