Foruma girişte hatalı şifre uyarısı ya da başkaca sorun yaşayan üyelerimiz bu bağlantıdan destek talebinde bulunabilirler.

Onanan dosyaya itiraz

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
kzyldrm
Site Üyesi

Onanan dosyaya itiraz

Mesaj gönderen kzyldrm »

Merhaba . benim abim 1 bucuk yıl önce uyusturucudan yerel mahkemeden 16 yıl ceza aldı . bu temyize gönderilmek üzere yargıtaya gitti . Ve sonuç itibariyle onandı . Şuan o dosyadan hüküm cezaevinde. bundan 5 6 ay önce karar düzeltme yönünde itiraz dilekçesi verdik. ve 4 5 ay boyunca arşivde kaldı. en son 3 hafta önce , yargıtay sayfasında baktığımda ön incelemede diyordu . 4 gün öyle kalınca bu sefer savcı incelemesinde dedi. şimdi bugün ise daireye gönderilmek üzere bölümde yazıyor. internetten araştırdığım kadarıyla daha önce onanan bir dosyanın sonraki basvurularında iki ihtimalin var olduğunu söylüyorlar. inceleyen savcının ya ret vermesi, ya da itirazı kabul edip daireye göndermesi. bu ret vermedi anlamına mı geliyor yosa ben mi öyle anladım . sizin görüşleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: Onanan dosyaya itiraz

Mesaj gönderen Admin »

kzyldrm yazdı:Merhaba . benim abim 1 bucuk yıl önce uyusturucudan yerel mahkemeden 16 yıl ceza aldı . bu temyize gönderilmek üzere yargıtaya gitti . Ve sonuç itibariyle onandı . Şuan o dosyadan hüküm cezaevinde. bundan 5 6 ay önce karar düzeltme yönünde itiraz dilekçesi verdik. ve 4 5 ay boyunca arşivde kaldı. en son 3 hafta önce , yargıtay sayfasında baktığımda ön incelemede diyordu . 4 gün öyle kalınca bu sefer savcı incelemesinde dedi. şimdi bugün ise daireye gönderilmek üzere bölümde yazıyor. internetten araştırdığım kadarıyla daha önce onanan bir dosyanın sonraki basvurularında iki ihtimalin var olduğunu söylüyorlar. inceleyen savcının ya ret vermesi, ya da itirazı kabul edip daireye göndermesi. bu ret vermedi anlamına mı geliyor yosa ben mi öyle anladım . sizin görüşleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.

Davanıın süreciyle ilgili e-devlette yazılanlara fazla itibar etmemek gerekir. Zira uyap ile tam bir entegrasyon sağlanabilmiş değil. Bu nedenle dosyanızın durumu hakkında yorum yapıp yanlış bilgi vermek istemeyiz.

Diğer taraftan onanan bir cezaya karşı karar düzeltme talebi üzerine kabul veya ret şeklinde kararı veren dairece karar verilir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.
kzyldrm
Site Üyesi

Mesaj gönderen kzyldrm »

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. sadece söylentiler doğrultusunda sizin fikirlerinizi almak istedim. benim abim 3 yıl oldu hapiste. 1 buçuk yıl önce yerel mahkemede 16 yıl ceza aldı . biz Karar düzeltme adında teymize gönderdik . 5 ay sonra dosya onandı . hükümlüğü 1 buçuk yıldır sürüyor. bundan 5 6 ay öncesinde tekrar Karar düzeltme adında itirazda bulunduk . savcı incelemesine girdiği zaman duyduklarımı söylüyorum . Savcı eğer ret ederse zaten onanan bir dosya olduğu için Daireye gitme söz konusu değildir dediler. Şayet itirazını kabul görür , o zaman daireye gider dediler. bununla alakalı görüşleriniz nelerdir ? Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü »

kzyldrm yazdı:öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. sadece söylentiler doğrultusunda sizin fikirlerinizi almak istedim. benim abim 3 yıl oldu hapiste. 1 buçuk yıl önce yerel mahkemede 16 yıl ceza aldı . biz Karar düzeltme adında teymize gönderdik . 5 ay sonra dosya onandı . hükümlüğü 1 buçuk yıldır sürüyor. bundan 5 6 ay öncesinde tekrar Karar düzeltme adında itirazda bulunduk . savcı incelemesine girdiği zaman duyduklarımı söylüyorum . Savcı eğer ret ederse zaten onanan bir dosya olduğu için Daireye gitme söz konusu değildir dediler. Şayet itirazını kabul görür , o zaman daireye gider dediler. bununla alakalı görüşleriniz nelerdir ? Teşekkür ederim.
Kanun yararına bozma yolunu denemişsiniz ve şuan savcılık inceleme aşamasında bulunmaktadır bunun neticesini bilemeyiz, sizde bunun neticesini ancak bekleyeceksiniz derim. Hükümlü bu aşamada içeride tutulur.
www.kararara.com
kzyldrm
Site Üyesi

Mesaj gönderen kzyldrm »

Güntülü yazdı:
kzyldrm yazdı:öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. sadece söylentiler doğrultusunda sizin fikirlerinizi almak istedim. benim abim 3 yıl oldu hapiste. 1 buçuk yıl önce yerel mahkemede 16 yıl ceza aldı . biz Karar düzeltme adında teymize gönderdik . 5 ay sonra dosya onandı . hükümlüğü 1 buçuk yıldır sürüyor. bundan 5 6 ay öncesinde tekrar Karar düzeltme adında itirazda bulunduk . savcı incelemesine girdiği zaman duyduklarımı söylüyorum . Savcı eğer ret ederse zaten onanan bir dosya olduğu için Daireye gitme söz konusu değildir dediler. Şayet itirazını kabul görür , o zaman daireye gider dediler. bununla alakalı görüşleriniz nelerdir ? Teşekkür ederim.
Kanun yararına bozma yolunu denemişsiniz ve şuan savcılık inceleme aşamasında bulunmaktadır bunun neticesini bilemeyiz, sizde bunun neticesini ancak bekleyeceksiniz derim. Hükümlü bu aşamada içeride tutulur.
Savcılık incelemesinden çıktı . Şuan ki aşama "Daireye gönderilmek üzere Bölümde" Yazıyor. Acaba itirazımı kabul edip mi daireye gönderdi ? Ret vermiş olsaydı yine daireye gitme söz konusu muydu asıl öğrenmek istediğim bu . Teşekkürler.
kzyldrm
Site Üyesi

Mesaj gönderen kzyldrm »

Bu arada kanun yararına bozma yolu ile değil , Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz yolu ile Başvuru yapmıştık.
lombrosso1907
Yeni Üye

Mesaj gönderen lombrosso1907 »

kzyldrm yazdı: 27 Eki 2017 22:01 Merhaba . benim abim 1 bucuk yıl önce uyusturucudan yerel mahkemeden 16 yıl ceza aldı . bu temyize gönderilmek üzere yargıtaya gitti . Ve sonuç itibariyle onandı . Şuan o dosyadan hüküm cezaevinde. bundan 5 6 ay önce karar düzeltme yönünde itiraz dilekçesi verdik. ve 4 5 ay boyunca arşivde kaldı. en son 3 hafta önce , yargıtay sayfasında baktığımda ön incelemede diyordu . 4 gün öyle kalınca bu sefer savcı incelemesinde dedi. şimdi bugün ise daireye gönderilmek üzere bölümde yazıyor. internetten araştırdığım kadarıyla daha önce onanan bir dosyanın sonraki basvurularında iki ihtimalin var olduğunu söylüyorlar. inceleyen savcının ya ret vermesi, ya da itirazı kabul edip daireye göndermesi. bu ret vermedi anlamına mı geliyor yosa ben mi öyle anladım . sizin görüşleriniz benim için çok önemli yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler.
Hocam sonuç ne oldu inşallah görürsünüz mesajımı