Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Disiplin Soruşturması ve Kovuşturması arasındaki fark nedir?

Disiplin Soruşturması ve Kovuşturması arasındaki fark nedir?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

salacak Kıdemli (**) Üye

Mesajlar: 245


Selamlar.Devlet memurları disipliplin yönetmeliğinde geçen Disiplin SORUŞTURMASI ve disiplin KOVUŞTURMASI kavramları arasında fark var mıdır?Varsa nedir?Tşk ederim.


admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Mesajlar: 28109salacak yazdı:
Selamlar.Devlet memurları disipliplin yönetmeliğinde geçen Disiplin SORUŞTURMASI ve disiplin KOVUŞTURMASI kavramları arasında fark var mıdır?Varsa nedir?Tşk ederim.Disiplin Kovuşturması Memur hakkında yapılan disiplin soruşturması sonucunda memuriyetten çıkarma cezası önerisi olan dosyanın yetkili amirlerin görüşü ile kurumun yüksek disiplin kuruluna gönderilmesiyle başlayıp, yüksek disiplin kurulunun kararına kadar geçen süre de sona eren kovuşturmadır.

Memur hakkında ceza mahkemesinde kovuşturmaya başlanmış olması halinde, ceza davasının konusunu teşkil eden aynı olaydan dolayı memurun fiilinin kamu hizmeti ve kamu görevi ile ilgisinin olup olmadığını ve idari, hukuki, mali ve cezai sorumluluk durumunun ortaya çıkarılması için idare tarafından başlatılan soruşturma işine disiplin kovuşturması denir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

salacak Kıdemli (**) Üye

Mesajlar: 245


Aydınlatıcı yanıtınız için çok tşk ederim.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesajlar: 19764


Rica ederiz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM  • POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku