Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Yurtdışında olmanıza rağmen hakkınızda yurt dışı yasağı kararının verilmesi !!

Yurtdışında olmanıza rağmen hakkınızda yurt dışı yasağı kararının verilmesi !!

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Jack_sparrow Site Üyesi

Soruşturması devam eden bir suç şüphesinden dolayı istanbul 4. Sulh ceza hakimliği tarafından adli kontrol tedbiri kapsamında yurtdışına çıkma yasağı kararı veriliyor. Ancak hakkında karar verilen kişi öğrencilik dolayısıyla Kıbrısta ikamet etmektedir. Kararın verildiği tarihten bir kaç ay önce yurtdışına bu nedenden(eğitim) dolayı çıkmıştır. Yurtdışında (kıbrıs) olmanıza ragmen hakkınızda yurt dışı yasağı kararının verilmiş olması normal mi ? Bu hata neyden kaynaklanıyor olabilir ? Tedbir kararında söz konusu yükümlülüğe uyulmadığı takdirde tedbirin tutuklama tedbirine dönüşeceği yazılıyor. Bu karara itiraz edilmeli mi?

ugura Kıdemli (**) Üye

Burada bir yanlislik yok,karardan once ciktiginizi kendinizde belirtmissiniz,donuste bir sikinti olmaz dedigim gibi karardan once cikmissiniz

Jack_sparrow Site Üyesi

Bu konuyu bir süredir araştırmama rağmen bu kadar aydınlatıcı ve detaylı cevap almamıştım. Çok çok teşekkür ederim sizlere. Emeklerinize sağlık..

Jack_sparrow Site Üyesi

Ayrıntılı ve aydınlatıcı yanıtınızdan dolayı son derece müteşekkirim. Uzun zamandır araştırmakta olduğum sorulara bundan daha iyi yanıt alamazdım. Çok çok sağolun..

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Rica ederiz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku