Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetim serbestlik dosya kapanması ve teslim olma

Denetim serbestlik dosya kapanması ve teslim olma

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

zly19 Site Üyesi

Mesajlar: 2


merhaba cezaevinden 1sene 8ay kala tahliye oldum ve denetim serbestlikten yararlandım.1sene çalışma ve seminerlerimi sorunsuz yerine getirdim fakat son 7-8ay kala 2 imzamı kaçırdım ve dosyam kapandı.1seneyi aşkın süredir ailevi nedenlerden dolayı firarım şuan teslim olmayı düşünüyorum.Bugün hastanede karşılaştığım bir infaz koruma memuru (gardiyan) ile muhabbet ettim sonrasında durumumu anlattım bana 1ay kapalı cezaevinde yattıktan sonra açığa çıkabileceğimi ve ordanda denetimli serbestlik alarak tekrar denetim serbestlikten yararlanabileceğimi söyledi bunun doğruluğu varmıdır bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.MUSTAFA ERDOĞAN Kullanıcı avatarı
Kıdemli (*) Üye

Mesajlar: 62
Konum: Türkiye


MERHABA,

5275/m.107(f.12) hükmü uyarınca üst üste iki kez imza ihlali yaparak yükümlülüklere uymamakta ısrar ettiğiniz sabit olduğundan koşullu salıverilme kararı geri alınmıştır.

5275/m.107(f.12.a) hükmü uyarınca koşullu salıverilme kararının geri alınmasından sonra aynı hükmün infazı ile ilgili bir daha koşullu salıverilme kararı verilmez.

Netice olarak; denetimli serbestlik ile dışarıda geçirdiğiniz süre cezanızdan düşülerek kalan cezanızın salıverilme tarihine kadar olan kısmı cezaevinde infaz edilecektir. Buna karşın 5275/m.107(f.15) hükmü uyarınca koşullu salıverilme kararının geri alınmasına yönelik verilen karara karşı itiraz yolunuz açıktır.

SAYGILAR..


Hukukun kaynaklarından ücretsiz olarak yararlanılması sonucu kolaylık ve bilgi akışı sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat ve kar amacı güdülmeksizin paylaşım yapılmakta olup, yer verilen bilgiler reklam veya hukuki yardım niteliği taşımamaktadır.

zly19 Site Üyesi

Mesajlar: 2


Sağlun yorumunuz için teşekkür ederim.Bende söylediğiniz gibi biliyordum bugünki karşıma çıkan o abi aklımı karıştırdı biraz şuan netleşti kafamda teşekkürler.

  • POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku