Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Denetimli serbestlik süresi içinde uyuşturucu madde ile yakalanmak

Denetimli serbestlik süresi içinde uyuşturucu madde ile yakalanmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

erceer Site Üyesi

Mesajlar: 7


Sn. Admin Merhaba
Daha önce bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapmışsınız ve konu başlığını mesaja kilitlemişsiniz.
ancak benim durumum biraz karışık ve bu konu hakkında teknik bilginize ihtiyacım var. Eğer teveccüh gösterip yanıtlarsanız size müteşekkür kalacağım.
Geçen yıl üç gün arayla iki defa sentetik uyuşturucu ile yakalandım. iki ayrı dosya numarası ile denetimli serbestlik
görmeye başladım . Onuncu ay denetimlim bitecekti ancak alkol aldığım bir gün şiddetli bir dürtü geldi . Malesef şeytana uydum. Aynı gün içerisinde üç defa daha polislere yakalandım ve üç ayrı işlem yaptılar. Denetimliye devam ettim. Henüz oradan bir ses çıkmadı . Fakat iki gün önce e-devletten 11. asliye ceza mahkemesinde dava açıldığını gördüm. Çok pişmanım ve bu illetten kurtulmaya kararlıyım. Yaklaşık altı aydır ne alkol nede uyuşturucu kullanmıyorum. Zaten denetimli devam ederkende bırakmıştım. Bir oğlum var ve birde eşim bir konut kredisi birde ihtiyaç kredisi ödüyorum. Eğer ben ceza evine girersem bu borçlar ödenemez. Ben ve bir çekirdek aile biter.
Bu dururmda yanan iki dosyadan ayrı ayrımı ceza alacağım. Eğer böyle olursa ceza iki ilemi çarpılacak. Mahkemeye durumumu izah edip pişmanlığımı dile getirirsem cezayı tecil etme veya hagb kararı verilmasi ihtimali varmıdır.Birde bu suç zincirleme suç kapsamında değerlendirilirmi? Konuya hakim kişilerin değerli yorumlarını merak ve heyecanla beklemekteyim.

En son erceer tarafından 10 Eyl 2018 19:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kemal959 Kıdemli (*) Üye

Mesajlar: 50


Yazınızı okudum da.Gerçekten merak ettiğim için soruyorum.Aynı gün içinde 3 defa nasıl yakalandınız?

erceer Site Üyesi

Mesajlar: 7


Efendim ilgilendiğiniz ve cevap yazdığınız için çok teşekkür ediyorum. Acaba zincirleme suçlarda ceza artırımı varmıdır varsa ne oranda tatbik edilmektedir? Sizin ceza hesaplama servisinizde zincirleme suç şıkkını işaretlersek ceza iki sene altı ay olarak hesaplanıyor. Eğer suç bilinçli işlenmiş şıkkınıda işaretlersek üç sene sekiz ay olarak hesaplanıyor. Daha önce sabıkam yok ,sigortalı çalışanım eğer mahkemede bir daha suç işlemeyeceği kanaati oluşur ise hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilmesi ihtimali yokmudur? Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum.Allah razı olsun.

erceer Site Üyesi

Mesajlar: 7


Anladım teşekkür ederim. Yanlız son olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının bu dosyada uygulanıp uygulanmayacağı hususunda da bilgi veririrseniz çok mutlu olurum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyor saygılar sunuyorum. Allah bin kere razı olsun.

erceer Site Üyesi

Mesajlar: 7


Teşekkür ederim sağolun .Evrakları elime alıp sizinle tekrar temas kuracağım.

Sonraki

Dön Ceza Hukuku