Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Hagb bozulması

Hagb bozulması

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 12 Eyl 2018 02:12
Meczup Site Üyesi

Merhabalar 2016 senesinde askerlikten firardan dolayı 11000 Tl para cezası ödüyorum ve 5yıl denetimli serbestlik verilmişti. 2017 2 ocakta uyusturucu içerken yakalandım ve mart 2017de mahkemem görüldü 1yıl 8ay hapis verildi ama daha önce bir suça karışmamamdan dolayı iyi halden hakim 2 yıl bir suç işleme dosyanı silcem dedi. Bu mahkeme benim askerlikteki denetimimi bozdu ve 16 ekimde mahkemem var. Düzenli bir işim var 5aydır sigortalı çalışıyorum ve kötü alışkanlıklarımı bıraktım askerlikten olan para cezasınıda 7aydır düzenli olarak ödüyorum. Gelen kağıtlarda 2ayrı mahkemeden toplam 15ay yatar gözüküyor. Hapse girermiyim girersem ne kadar yatarı olur bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Mesaj 13 Eyl 2018 09:21
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Meczup yazdı:
Merhabalar 2016 senesinde askerlikten firardan dolayı 11000 Tl para cezası ödüyorum ve 5yıl denetimli serbestlik verilmişti. 2017 2 ocakta uyusturucu içerken yakalandım ve mart 2017de mahkemem görüldü 1yıl 8ay hapis verildi ama daha önce bir suça karışmamamdan dolayı iyi halden hakim 2 yıl bir suç işleme dosyanı silcem dedi. Bu mahkeme benim askerlikteki denetimimi bozdu ve 16 ekimde mahkemem var. Düzenli bir işim var 5aydır sigortalı çalışıyorum ve kötü alışkanlıklarımı bıraktım askerlikten olan para cezasınıda 7aydır düzenli olarak ödüyorum. Gelen kağıtlarda 2ayrı mahkemeden toplam 15ay yatar gözüküyor. Hapse girermiyim girersem ne kadar yatarı olur bilgi verirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

Mesajınız tam açık ve net değil. Burada 2. suçtan verilen ceza 1 yıl 8 ay bu 2 yıllık ertelemeye tabi bu bozulmaz, 1. suçtan verilen ve denetimde olan cezanız nedir ve 15 ay yatar cezayı nereden çıkardınız.?
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 13 Eyl 2018 13:29
Meczup Site Üyesi

teoman yazdı:
Meczup yazdı:

Mesajınız tam açık ve net değil. Burada 2. suçtan verilen ceza 1 yıl 8 ay bu 2 yıllık ertelemeye tabi bu bozulmaz, 1. suçtan verilen ve denetimde olan cezanız nedir ve 15 ay yatar cezayı nereden çıkardınız.?

İşte ilk 5yıllık denetim bozuldugu için hagb kararı olarak kagıtta 15ay hapis yazıyo mahkemeye cıkcamısım 1ay sonra

Mesaj 13 Eyl 2018 16:04
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Evet 1. suçunuz da 15 ay hapis cezası olduğu ve bu hapis cezasının HAGB kararı ile 5 yıl süreli ertelendiği neticede ihlalden dolayı tekrardan duruşma açılıp bu cezanız açıklanacak bu karara karşı temyiz hakkınız mevcuttur, ayrıca bu cezanızın onanması durumunda yarı açık ceza evine 3 veya 5 günlüğüne girerek denetimli serbestlikten serbest bırakılırsınız.
www.kararara.com

sagoselen Site Üyesi

benimde üç dosyam var ilki hapisten çevirdi 6binlira ikincisi 10 ay hapis va üçüncü dosyamda 6500 lira para cezası var,dediginiz gibi 3 gün açık cezaevine girsem denetimli serbestikten yararlansam para cezalarını ödermiyim

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku