Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku HAGB vermeden adli sicil kaydına bakılır mı?

HAGB vermeden adli sicil kaydına bakılır mı?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

ugura Kıdemli (**) Üye

sevgili hukukcular,devam eden bir mahkemede,hakim hagb kararı vermeden önce sanıgın adli sicil kaydını ister mi ? yada anında önündeki sistemden görüp karar verir mi? hagb verip veremeyeceğine

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

ugura yazdı:
sevgili hukukcular,devam eden bir mahkemede,hakim hagb kararı vermeden önce sanıgın adli sicil kaydını ister mi ? yada anında önündeki sistemden görüp karar verir mi? hagb verip veremeyeceğine

Merhaba,

Hakimler kendi UYAP ekranı üzerinden adli sicil kayıtlarını anında sorgulayabilmektedirler.

Ayrıca HAGB kararı verilmeden önce sabıka kaydına bakılır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

ugura Kıdemli (**) Üye

daha öncede belirttim devam eden bir özel belgede sahtecilik davası var hakim bana karşı tarafın zararını gidermemi lehime karar uygulayacagını karşı tarafla anlaşamasamda bizi uzlaştıracıgını söyledi,bu bilgile ışıgında zarar giderildiğinde dava düşmesi yada az bir cezamı mümkün olacaktır

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ugura yazdı:
daha öncede belirttim devam eden bir özel belgede sahtecilik davası var hakim bana karşı tarafın zararını gidermemi lehime karar uygulayacagını karşı tarafla anlaşamasamda bizi uzlaştıracıgını söyledi,bu bilgile ışıgında zarar giderildiğinde dava düşmesi yada az bir cezamı mümkün olacaktır

Karşı tarafın zararını giderirseniz lehinize az bir ceza uygulaması olur.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ugura Kıdemli (**) Üye

Daha oncede bu konudan bahsettim affınıza sıgınarak sormak istiyorum,tanık olarak yazdırdıgım kişi mahkemeye çıkmadan ifade verebilirmi yada sehır dısında bulundugu yerde verebilir mi? Benim sadece imzam var dolandırıcılık için bahsedilen cihaz telekomun kendisinde bende yada dukkanda degil bunu tanık belirtecek,sadece içeri verilen evraktaki yanlışlıktan doğan bir olay bu bilgiler ısıgında zararda giderilince ne çeşit bir ceza çıkar

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku