Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Bir yatar çıkar mı sizce Yaklaşık 492 imza atıldı

Bir yatar çıkar mı sizce Yaklaşık 492 imza atıldı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Misrasimsek1 Site Üyesi

Merhaba eşim Sahte fatura suçundan ilk dosyasından 3 yil 1 ay ceza aldı 1/2 indiriminden yararlanarak denetimli serbestlige ayrıldı denetimlisinin bitmesine 3 ay kala 2. Dosyası 2 yıl 6 ay ceza verildi şuan açık ceza evinde dosyaları birleştirilecek benim sormak istediğim bir yatarı olacak mi yoksa denetimli süresi mı uzayacak bir yatarı varsa ne kadar

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Misrasimsek1 yazdı:
Merhaba eşim Sahte fatura suçundan ilk dosyasından 3 yil 1 ay ceza aldı 1/2 indiriminden yararlanarak denetimli serbestlige ayrıldı denetimlisinin bitmesine 3 ay kala 2. Dosyası 2 yıl 6 ay ceza verildi şuan açık ceza evinde dosyaları birleştirilecek benim sormak istediğim bir yatarı olacak mi yoksa denetimli süresi mı uzayacak bir yatarı varsa ne kadar

Sanığa verilen ceza 5 yıl 7 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 2 YIL 9 AY 17 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan fazla olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten doğrudan yararlanamaz.

Sanık 0 YIL 9 AY 17 GÜN HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılır.

Sanığa verilen ceza 10 yıldan az olduğundan Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği gereğince cezasının 1 ayını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerekmektedir.
www.kararara.com

Misrasimsek1 Site Üyesi

Çok teşekkür ederim ama bu süreçte 1 yıl 3 ay imza attı bunu da goz önünde bulundurdugumuzdaki hesaplamami

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Misrasimsek1 yazdı:
Çok teşekkür ederim ama bu süreçte 1 yıl 3 ay imza attı bunu da goz önünde bulundurdugumuzdaki hesaplamami

Bu denetimdeki attığı imzalar hesaplama yapılırken göz önüne alınacaktır infaz savcılığı bu toplama ve denetim sürelerini hesaplayacaktır.
www.kararara.com

Misrasimsek1 Site Üyesi

Peki alaka sizce bir yatar çıkar mı imzalar toplandığında gerçekten özür dileyerek soruyorum

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku