Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Polisin Uyuşturucu iftirası.

Polisin Uyuşturucu iftirası.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 10 Eki 2018 20:40
Mesut yılmaz Site Üyesi

Arkadaşlarımızla 30 ağustos 2018 akşamı saat 12 gibi cafeden çıktıktan sonra plakasız sivil bir araç tarafından çek sağa diyerek durdurulduk ve araçtan inmemiz söylendi bizden kimliklerimizi isterken yere eğildi birisi aracın yanında kaldırımda madde buldum siz attınız dedi arabayla 100 metre yol anca gittik arabanın camını bile açmadık abi dedik biz öyle birşey atmadık ömrümüzde böyle birşey ne kullandık nede alakamız oldu sicilimiz herşeyiniz tertemiz plakası olmadığı için şüphelendik bizi karakola götürdüler orada biriniz üstlenin uğraştırmayın bizi dedi bizde neden üstlenelim diye çıkıştık neyse tutanak tuttular hareketlerinden şüphelendiğimiz aracı durduğumuzda aracın sağ ön yolcu koltuğu hizasında yerde uyuşturucu madde olduğu tahmin edilen kağıda sarılı halde 0.68 gr kubat veya madde diye yazıldı üzerlerine atılı hiçbir suçu kabul etmediler diye tutanak yazdılar bizde birşey bilmediğimizden bize ifade verme şansı tanımadılar dalga geçer gibi bir halleri vardı abi dedik istediğin testi yap kan testi idrar testi bulduğun kağıtta parmak izi testi gerek Yok diyerek güldüler.1 ay sonra 3 arkadaşıma takipsizlik banada ön yolcu koltuğunda oturduğum için denetimli serbestlik ve tedavi çıktı olaydan bir gün sonra test yaptırmak istedim kendi kendime savcılık kararı gerekiyor diye reddedildim yaşadıklarım şaka gibi psikolojim bozuldu hiç alakam olmayan birşey ne benim ne arkadaşlarımın polisin ne hesabı var bilmiyorum ama açıkça suç icat etmeye çalıştılar suç duyurusunda bulundum.Tekrar karakoldaki diğer polislerin yanına gittim ertesi gün abi dedim uğraşmayın ben sgkya fatura kesiyorum optisyenim mesul müdürlük yapıyorum hayatımı yakıyorsunuz diye.Oradaki polisler o polisleri tanımadığını söyledi daha sonra 45 yaşlarında bir polis memuru meslekte böyle şerefsizler var puan toplamak iyi yere atanmak için böyle şeyler yapıyorlar git savcıya birebir anlat dedi savcıya dediği şekilde anlattım denetimli serbestliğe itiraz etmem gerektiğini söyledi avukat ve öyle yapacağım yani hiçbir delil hiçbir kanıt Yok ne yaptığım ne ettiğim belli ama adamlar o kadar pervasızki diyorki istersem arabanın içinde buldum derim birşey ispat edemesezsiniz devlet kendi memuruna inanır dedi. Ne yapacağım bilmiyorum psikolojim bozuldu

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesut yılmaz yazdı:
Arkadaşlarımızla 30 ağustos 2018 akşamı saat 12 gibi cafeden çıktıktan sonra plakasız sivil bir araç tarafından çek sağa diyerek durdurulduk ve araçtan inmemiz söylendi bizden kimliklerimizi isterken yere eğildi birisi aracın yanında kaldırımda madde buldum siz attınız dedi arabayla 100 metre yol anca gittik arabanın camını bile açmadık abi dedik biz öyle birşey atmadık ömrümüzde böyle birşey ne kullandık nede alakamız oldu sicilimiz herşeyiniz tertemiz plakası olmadığı için şüphelendik bizi karakola götürdüler orada biriniz üstlenin uğraştırmayın bizi dedi bizde neden üstlenelim diye çıkıştık neyse tutanak tuttular hareketlerinden şüphelendiğimiz aracı durduğumuzda aracın sağ ön yolcu koltuğu hizasında yerde uyuşturucu madde olduğu tahmin edilen kağıda sarılı halde 0.68 gr kubat veya madde diye yazıldı üzerlerine atılı hiçbir suçu kabul etmediler diye tutanak yazdılar bizde birşey bilmediğimizden bize ifade verme şansı tanımadılar dalga geçer gibi bir halleri vardı abi dedik istediğin testi yap kan testi idrar testi bulduğun kağıtta parmak izi testi gerek Yok diyerek güldüler.1 ay sonra 3 arkadaşıma takipsizlik banada ön yolcu koltuğunda oturduğum için denetimli serbestlik ve tedavi çıktı olaydan bir gün sonra test yaptırmak istedim kendi kendime savcılık kararı gerekiyor diye reddedildim yaşadıklarım şaka gibi psikolojim bozuldu hiç alakam olmayan birşey ne benim ne arkadaşlarımın polisin ne hesabı var bilmiyorum ama açıkça suç icat etmeye çalıştılar suç duyurusunda bulundum.Tekrar karakoldaki diğer polislerin yanına gittim ertesi gün abi dedim uğraşmayın ben SGK'ya fatura kesiyorum optisyenim mesul müdürlük yapıyorum hayatımı yakıyorsunuz diye.Oradaki polisler o polisleri tanımadığını söyledi daha sonra 45 yaşlarında bir polis memuru meslekte böyle şerefsizler var puan toplamak iyi yere atanmak için böyle şeyler yapıyorlar git savcıya birebir anlat dedi savcıya dediği şekilde anlattım denetimli serbestliğe itiraz etmem gerektiğini söyledi avukat ve öyle yapacağım yani hiçbir delil hiçbir kanıt Yok ne yaptığım ne ettiğim belli ama adamlar o kadar pervasızki diyorki istersem arabanın içinde buldum derim birşey ispat edemesezsiniz devlet kendi memuruna inanır dedi. Ne yapacağım bilmiyorum psikolojim bozuldu

Bu görevliler hakkında aynen C. savcılığına görevlerini kötüye kullanmak sureti ile suç ve suçun delilini uydurmaktan dolayı şikayette buluna bilirsiniz ayrıca verilen denetimli serbestlik kararına karşı itirazda bulunun bu işlemleri yaparken bir avukat yardımından yararlanırsanız iyi olur.

Sizi durdurdukları yerde aracın dışında maddenin yerde bulunma şekli veya bulunmuş gibi yapılması, madde üzerinde sarılı bulunan kağıdın veya ambalaj üzerinde parmak izi incelemesi yapılmaması madde kullanılıp kullanılmadığı hususta rapor aldırılmaması düşündürücü olup, bunlar lehinize olacak durumlardır.

Ayrıca diğer arkadaşlarınız hakkında takipsizlik kararı verilmiş olup bu arkadaşlarınızı da olayınız da ve şikayetinizde tanık olarak göstere bilirsiniz.

Bu karardan da bilgi edine bilirsiniz.
viewtopic.php?f=44&t=387182

Bu makalede verilen denetimli serbestlik kararına itiraz etme hususu ile ilgili bilgi verilmektedir.
viewtopic.php?f=21&t=435495
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesut yılmaz Site Üyesi

Teşekkür ederim bugün avukatla görüşücem olaydan 2 gün sonra diğer arkadaşlarımla suç duyurusunda bulunduk ve cimerede yazdık çok çirkin bir olay açıkçası

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mesut yılmaz yazdı:
Teşekkür ederim bugün avukatla görüşücem olaydan 2 gün sonra diğer arkadaşlarımla suç duyurusunda bulunduk ve cimere de yazdık çok çirkin bir olay açıkçası

Avukatla görüşün ona göre olayı değerlendirerek şikayetler hem adli yönden hemde idari yönden yapılır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesut yılmaz Site Üyesi

Teşekkürler bilgileriniz için savcı ile görüştüm itiraz et imasında bulundu benim amacım beraat bile alsam o polislerin bunun cezasını çekmeleri başka fikri olan varmı çevrede kamera Yok ama geldiğimiz yol üstünde mobese var plakasız oldukları tespit edilebilirmi

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku