Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku HAGB Süresi İçerisinde Kasten Yaralama Suçu

HAGB Süresi İçerisinde Kasten Yaralama Suçu

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

l.kbly Site Üyesi

Öncelikle merhaba, 10/11/2014 tehdit suçundan mahkemeye çıktım. 5 Yıl hiç bir suça karışmama cezası verildi ardından 27/11/2017 tarihinde kasten yaralama suçundan dosya açıldı mahkeme için gün verildi. Suçum, beni yedi sekiz kişinin sıkıştırması sonucunda demir profil ile bir şahısı kolunda 3.derecede kırığa ve başında 1 cm'lik boyutta yara açacak şekilde yaralamadan kaynaklı. 3. Mahkemeye bugün çıkıldı yazdığım tanık dinlendi. 4 Ay sonrasına mahkeme günü verildi ve avukat karşı taraf ile uzlaşmaya gitmemi söyledi fakat karşı taraftan her hangi bir olumlu dönüş alamıyorum. Benim sorum şu, bu sonuçlar karşısında mahkumiyet kararı olabilir mi? Yada ne gibi yollar izlenilebilir. Şimdiden teşekkür ederim.

**Ayrıca bu aldığım ceza e-devlette adli sicil kaydında her hangi bir yerde gözükmüyor onunda neden kaynaklandığını anlayamadım**

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

l.kbly yazdı:
Öncelikle merhaba, 10/11/2014 tehdit suçundan mahkemeye çıktım. 5 Yıl hiç bir suça karışmama cezası verildi ardından 27/11/2017 tarihinde kasten yaralama suçundan dosya açıldı mahkeme için gün verildi. Suçum, beni yedi sekiz kişinin sıkıştırması sonucunda demir profil ile bir şahısı kolunda 3.derecede kırığa ve başında 1 cm'lik boyutta yara açacak şekilde yaralamadan kaynaklı. 3. Mahkemeye bugün çıkıldı yazdığım tanık dinlendi. 4 Ay sonrasına mahkeme günü verildi ve avukat karşı taraf ile uzlaşmaya gitmemi söyledi fakat karşı taraftan her hangi bir olumlu dönüş alamıyorum. Benim sorum şu, bu sonuçlar karşısında mahkumiyet kararı olabilir mi? Yada ne gibi yollar izlenilebilir. Şimdiden teşekkür ederim.

**Ayrıca bu aldığım ceza e-devlette adli sicil kaydında her hangi bir yerde gözükmüyor onunda neden kaynaklandığını anlayamadım**

5 Yıl ertelemeli HAGB kararı verilen dosya şuan pusuda bekliyor, bu 2. işlediğin yaralama suçundan mahkemesince hüküm verilince mahkeme HAGB kararı veren mahkemeye ihbarda bulunacak ve ikinci suçu işledi haberin olsun sende HAGB kararını açıkla diyecek işte o zaman bu HAGB kararı veren mahkeme tehditten ne ceza vermiş ve ertelemiş ise onu açıklayacak ve infazı yapılacak.

Bu 2. suç olan silahla, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralama suçundan kamu davası olup şikayetten vazgeçilse de ceza alacağın kanaatindeyim. HAGB kararı sicilde gözükmez onların kaydı ayrı tutulmakta olup sadece savcılar ve hakimler göre bilmektedir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly Site Üyesi

Bahsettiğiniz bu ceza, cezaevi mi yoksa adli para cezası mı yada tekrardan hagb olma ihtimali var mı? Cezaevi ise yatarı ne olur acaba aşağı yukarı? Malum üniversiteye devam etmekteyim okulu göz önünde bulundururlar mı ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

l.kbly yazdı:
Bahsettiğiniz bu ceza, cezaevi mi yoksa adli para cezası mı yada tekrardan hagb olma ihtimali var mı? Cezaevi ise yatarı ne olur acaba aşağı yukarı? Malum üniversiteye devam etmekteyim okulu göz önünde bulundururlar mı ?

Tekrardan HAGB kararı yok. Okulu göz önünde pek bulunduracağını sanmıyorum. Farazi tahmini bir ceza miktarı söylemek gerekirse 3 yıl ve üzeri görülüyor gibi. Bu verilecek hüküm ceza evci gösterir mi kısa dönemde olsa gösterir kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly Site Üyesi

Uzlaşmaya gidilir şikayetten vazgeçilirse de cezaevi olacak gibi yani. Ortalama olarak 4 yıl bir cezanın yatarı ne olur bunun olmaması için başka hiç bir yol izleme şansımız yok mu? Tek yol cezaevi gibi mi duruyor.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku