HAGB Süresi İçerisinde Kasten Yaralama Suçu

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
l.kbly
Site Üyesi

HAGB Süresi İçerisinde Kasten Yaralama Suçu

Mesaj gönderen l.kbly » 24 Eki 2018 18:35

Öncelikle merhaba, 10/11/2014 tehdit suçundan mahkemeye çıktım. 5 Yıl hiç bir suça karışmama cezası verildi ardından 27/11/2017 tarihinde kasten yaralama suçundan dosya açıldı mahkeme için gün verildi. Suçum, beni yedi sekiz kişinin sıkıştırması sonucunda demir profil ile bir şahısı kolunda 3.derecede kırığa ve başında 1 cm'lik boyutta yara açacak şekilde yaralamadan kaynaklı. 3. Mahkemeye bugün çıkıldı yazdığım tanık dinlendi. 4 Ay sonrasına mahkeme günü verildi ve avukat karşı taraf ile uzlaşmaya gitmemi söyledi fakat karşı taraftan her hangi bir olumlu dönüş alamıyorum. Benim sorum şu, bu sonuçlar karşısında mahkumiyet kararı olabilir mi? Yada ne gibi yollar izlenilebilir. Şimdiden teşekkür ederim.

**Ayrıca bu aldığım ceza e-devlette adli sicil kaydında her hangi bir yerde gözükmüyor onunda neden kaynaklandığını anlayamadım**

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: HAGB Süresi İçerisinde Kasten Yaralama Suçu

Mesaj gönderen teoman » 24 Eki 2018 21:45

l.kbly yazdı:Öncelikle merhaba, 10/11/2014 tehdit suçundan mahkemeye çıktım. 5 Yıl hiç bir suça karışmama cezası verildi ardından 27/11/2017 tarihinde kasten yaralama suçundan dosya açıldı mahkeme için gün verildi. Suçum, beni yedi sekiz kişinin sıkıştırması sonucunda demir profil ile bir şahısı kolunda 3.derecede kırığa ve başında 1 cm'lik boyutta yara açacak şekilde yaralamadan kaynaklı. 3. Mahkemeye bugün çıkıldı yazdığım tanık dinlendi. 4 Ay sonrasına mahkeme günü verildi ve avukat karşı taraf ile uzlaşmaya gitmemi söyledi fakat karşı taraftan her hangi bir olumlu dönüş alamıyorum. Benim sorum şu, bu sonuçlar karşısında mahkumiyet kararı olabilir mi? Yada ne gibi yollar izlenilebilir. Şimdiden teşekkür ederim.

**Ayrıca bu aldığım ceza e-devlette adli sicil kaydında her hangi bir yerde gözükmüyor onunda neden kaynaklandığını anlayamadım**

5 Yıl ertelemeli HAGB kararı verilen dosya şuan pusuda bekliyor, bu 2. işlediğin yaralama suçundan mahkemesince hüküm verilince mahkeme HAGB kararı veren mahkemeye ihbarda bulunacak ve ikinci suçu işledi haberin olsun sende HAGB kararını açıkla diyecek işte o zaman bu HAGB kararı veren mahkeme tehditten ne ceza vermiş ve ertelemiş ise onu açıklayacak ve infazı yapılacak.

Bu 2. suç olan silahla, kemik kırığı oluşacak şekilde yaralama suçundan kamu davası olup şikayetten vazgeçilse de ceza alacağın kanaatindeyim. HAGB kararı sicilde gözükmez onların kaydı ayrı tutulmakta olup sadece savcılar ve hakimler göre bilmektedir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly
Site Üyesi

Mesaj gönderen l.kbly » 24 Eki 2018 21:50

Bahsettiğiniz bu ceza, cezaevi mi yoksa adli para cezası mı yada tekrardan hagb olma ihtimali var mı? Cezaevi ise yatarı ne olur acaba aşağı yukarı? Malum üniversiteye devam etmekteyim okulu göz önünde bulundururlar mı ?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 24 Eki 2018 21:56

l.kbly yazdı:Bahsettiğiniz bu ceza, cezaevi mi yoksa adli para cezası mı yada tekrardan hagb olma ihtimali var mı? Cezaevi ise yatarı ne olur acaba aşağı yukarı? Malum üniversiteye devam etmekteyim okulu göz önünde bulundururlar mı ?

Tekrardan HAGB kararı yok. Okulu göz önünde pek bulunduracağını sanmıyorum. Farazi tahmini bir ceza miktarı söylemek gerekirse 3 yıl ve üzeri görülüyor gibi. Bu verilecek hüküm ceza evci gösterir mi kısa dönemde olsa gösterir kanaatindeyim.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly
Site Üyesi

Mesaj gönderen l.kbly » 24 Eki 2018 21:59

Uzlaşmaya gidilir şikayetten vazgeçilirse de cezaevi olacak gibi yani. Ortalama olarak 4 yıl bir cezanın yatarı ne olur bunun olmaması için başka hiç bir yol izleme şansımız yok mu? Tek yol cezaevi gibi mi duruyor.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 24 Eki 2018 22:10

l.kbly yazdı:Uzlaşmaya gidilir şikayetten vazgeçilirse de cezaevi olacak gibi yani. Ortalama olarak 4 yıl bir cezanın yatarı ne olur bunun olmaması için başka hiç bir yol izleme şansımız yok mu? Tek yol cezaevi gibi mi duruyor.

TCK m- 87 uzlaşma kapsamında değildir.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly
Site Üyesi

Mesaj gönderen l.kbly » 24 Eki 2018 22:16

HAGB Kararı aldığım dosyam kapatılmış ve düşmüş bunun sonuca bir etkisi olur mu? Yukarıda sormuştum ama kısa dönem ceza alacağımı söylediniz bununla alakalı yatarın ne olacağını söyleyebilmeniz mümkün mü? Tekrardan bilgileriniz ve yardımınız için teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 25 Eki 2018 07:22

l.kbly yazdı:HAGB Kararı aldığım dosyam kapatılmış ve düşmüş bunun sonuca bir etkisi olur mu? Yukarıda sormuştum ama kısa dönem ceza alacağımı söylediniz bununla alakalı yatarın ne olacağını söyleyebilmeniz mümkün mü? Tekrardan bilgileriniz ve yardımınız için teşekkür ederim.
HAGB dosyanız 5 yıllık süresini doldurmuş ise, yeni alacağınız cezaya bir etkisi olmayacaktır, bu ikinci suçtan alacağınız cezadan dolayı tahmini 3 yıl desek 1 yılını ceza evinde geçirip denetimli serbestliğe çıka bilirsiniz kanaatindeyim.

WWW.KARARARA.COM

l.kbly
Site Üyesi

Mesaj gönderen l.kbly » 25 Eki 2018 15:59

Evet dosyanın kapanıp düştüğüne dair kağıtlar elime ulaştı fakat 5 yıllık HAGB süresi daha bitmedi hesaplarsak. Dava düştüyse ve kapandıysa 5 yıl HAGB'de bitmiş sayılıyormu ? Karşı taraflı olarak uzlaştırmacı yoluyla imzalar atıldı uzlaşmaya gidildi. İlk mahkemem 18 yaşından küçükken yaşanmış bir olay bunun her hangi bir etkisi olur mu ceza miktarına acaba?

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 25 Eki 2018 16:12

l.kbly yazdı:Evet dosyanın kapanıp düştüğüne dair kağıtlar elime ulaştı fakat 5 yıllık HAGB süresi daha bitmedi hesaplarsak. Dava düştüyse ve kapandıysa 5 yıl HAGB'de bitmiş sayılıyormu ? Karşı taraflı olarak uzlaştırmacı yoluyla imzalar atıldı uzlaşmaya gidildi. İlk mahkemem 18 yaşından küçükken yaşanmış bir olay bunun her hangi bir etkisi olur mu ceza miktarına acaba?

HAGB davanız uzlaşma ile son bulduğundan davanız düştüğüne göre 5 yıllık denetim süresi de bitmiş oluyor, eğer bu HAGB kararı 18 yaşından küçükken verilmiş ise bunun denetim süresi 3 yıldır, zaten davada uzlaştırmaya tabi olan bir dava olduğundan uzlaşma sağlanmış ve davanız düştüğünden denetimde kalmamış olup, ikinci suçunuza bunun etkisi olmayacaktır.
www.kararara.com