Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Ara duruşma talebinde bulunabilir miyiz?

Ara duruşma talebinde bulunabilir miyiz?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Lojawa88 Site Üyesi

Öncelikle değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.Ağır ceza mahkemesinde sürmekte olan bir davada müşteki sıfatı ile bulunuyorum.Ben başka bir şehire taşındığım için ifadem talimat yolu ile alındı fakat sanıklar benim talimat duruşmamdan önce ifade verdiler ve mahkeme heyeti benim ifademi beklemek üzere duruşmayı 3 ay sonraya erteledi.Şimdi sorum şu;
Ben ifademi verdim ve bazı yeni delilleri dosyaya eklettim.Şimdi asıl dosyanın bakıldığı mahkemeden sanıkların tutuklanması talebi ile ara duruşma isteğinde bulunabilir miyim?Eğer mümkün ise dilekçem nasıl olmalı?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Lojawa88 yazdı:
Öncelikle değerli cevaplarınız için teşekkür ederim.Ağır ceza mahkemesinde sürmekte olan bir davada müşteki sıfatı ile bulunuyorum.Ben başka bir şehire taşındığım için ifadem talimat yolu ile alındı fakat sanıklar benim talimat duruşmamdan önce ifade verdiler ve mahkeme heyeti benim ifademi beklemek üzere duruşmayı 3 ay sonraya erteledi.Şimdi sorum şu;
Ben ifademi verdim ve bazı yeni delilleri dosyaya eklettim.Şimdi asıl dosyanın bakıldığı mahkemeden sanıkların tutuklanması talebi ile ara duruşma isteğinde bulunabilir miyim?Eğer mümkün ise dilekçem nasıl olmalı?

Mahkemeden her aşamada sanıkların tutuklu yargılanmasını talep ede bilir ve delilleriniz varsa suna bilirsiniz bu konuda özel bir dilekçe formatına da gerek yoktur.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Lojawa88 Site Üyesi

uyap yoluyla göndermemizde bir sakınca olur mu peki?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Göndere bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Lojawa88 Site Üyesi

Değerli yanıtlarınız için tekrardan teşekkürler.

Sonraki

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku