Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Toplantı çağrı kağıdı

Toplantı çağrı kağıdı

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 31 Eki 2018 14:03
bayKarar Site Üyesi

Merhaba
Apartman olağanüstü toplantı çağrı kağıdı tebligat yapılmamış olan tüm maliklere imzalatılması gereken bir belge.

Bir malik binada oturmadığı için başka birisi bu kağıdı kat maliki gibi hiçbir not açıklama vs. yapmadan imzalarsa bu sahtecilik olur mu? Sonuçta başka birisinin yerine imza atıyor.

Bu belge ayrıca mahkemeye toplantı iptal davasında delil olarak sunuluyor ve iptal davası çağrı var yapılmış denilerek kaybediliyor.

Özel belgede sahtecilik olup olmadığı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

bayKarar yazdı:
Merhaba
Apartman olağanüstü toplantı çağrı kağıdı tebligat yapılmamış olan tüm maliklere imzalatılması gereken bir belge.

Bir malik binada oturmadığı için başka birisi bu kağıdı kat maliki gibi hiçbir not açıklama vs. yapmadan imzalarsa bu sahtecilik olur mu? Sonuçta başka birisinin yerine imza atıyor.

Bu belge ayrıca mahkemeye toplantı iptal davasında delil olarak sunuluyor ve iptal davası çağrı var yapılmış denilerek kaybediliyor.

Özel belgede sahtecilik olup olmadığı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2 ... 510-19.pdf
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

bayKarar Site Üyesi

Teşekkür ederim.

Bizde Tebligat Kanunu Ek-1'e göre bir tebligat yoktur. Birisi kat maliki gibi çağrı kağıdına (kat malikinin adını bile yazmadan) kendi adını yazmış ve imza atmıştır yada attırılmıştır. Bizde ki durum biraz farklı, verdiğiniz yazıda mahkeme tebligat kanununa uygundur demiş.

İlk bakışta zaten anlaşılmıyor, eğer kat malikleri kimmiş diye incelerseniz olayı anlıyorsunuz.

Çağrı kağıdının özel belge olduğunu ve bunun başkası tarafından imzalanmış olmasının sahtecilik olacağını düşünüyorum. Bu konuda yorumunuzu alabilir miyim?

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

bayKarar yazdı:
Teşekkür ederim.

Bizde Tebligat Kanunu Ek-1'e göre bir tebligat yoktur. Birisi kat maliki gibi çağrı kağıdına (kat malikinin adını bile yazmadan) kendi adını yazmış ve imza atmıştır yada attırılmıştır. Bizde ki durum biraz farklı, verdiğiniz yazıda mahkeme tebligat kanununa uygundur demiş.

İlk bakışta zaten anlaşılmıyor, eğer kat malikleri kimmiş diye incelerseniz olayı anlıyorsunuz.

Çağrı kağıdının özel belge olduğunu ve bunun başkası tarafından imzalanmış olmasının sahtecilik olacağını düşünüyorum. Bu konuda yorumunuzu alabilir miyim?

Gerçek dışı tebligat yapılmasının sağlanması sahtecilik suçunu oluşturur.
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku