Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Apartmanda hakaret olur mu?

Apartmanda hakaret olur mu?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 05 Kas 2018 18:52
bayKarar Site Üyesi

Merhaba,

Apartmanda projeye aykırı ortak alanın projeye uygun hale getirilmesi için diğer tüm kat maliklerine dava açtım.

Kat maliki olan yönetici hiç görevi ve üstüne vazife olmadığı halde kilidi kendinde olan apartman panosuna "ayıplı alınan mülkün ayıbının tarafımızca düzeltilmesi isteği" ile kat maliki tarafından dava açılmış şeklide bir ifade kullanarak yazı asmış. Sanki ben kendi dairemin eksikliğini diğer maliklere yaptırmak istiyormuşum gibi bir ithamda bulunmuş, olayı çarpıtmış.

Bu yaptığının hakaret olduğunu düşünüyorum. Bir diyeceğin var ise git mahkemede söyle, apartman panosuna insanı rencide edici böyle bir ifade yazılabilir mi?

Burada hakaret suçu oluşmuş mudur? Şikayette bulunmayı düşünüyorum.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

bayKarar yazdı:
Merhaba,

Apartmanda projeye aykırı ortak alanın projeye uygun hale getirilmesi için diğer tüm kat maliklerine dava açtım.

Kat maliki olan yönetici hiç görevi ve üstüne vazife olmadığı halde kilidi kendinde olan apartman panosuna "ayıplı alınan mülkün ayıbının tarafımızca düzeltilmesi isteği" ile kat maliki tarafından dava açılmış şeklide bir ifade kullanarak yazı asmış. Sanki ben kendi dairemin eksikliğini diğer maliklere yaptırmak istiyormuşum gibi bir ithamda bulunmuş, olayı çarpıtmış.

Bu yaptığının hakaret olduğunu düşünüyorum. Bir diyeceğin var ise git mahkemede söyle, apartman panosuna insanı rencide edici böyle bir ifade yazılabilir mi?

Burada hakaret suçu oluşmuş mudur? Şikayette bulunmayı düşünüyorum.

Burada bir hakaret söz konusu değildir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

bayKarar Site Üyesi

Merhaba
Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden

dediği için hakaret olabileceğini düşünmüştüm, yürümekte olan davaya rağmen beni haksız bir şekilde rencide ediyor

Peki nedir? Ne yapmak lazım?

Teşekkürler

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

bayKarar yazdı:
Merhaba
Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden

dediği için hakaret olabileceğini düşünmüştüm, yürümekte olan davaya rağmen beni haksız bir şekilde rencide ediyor

Peki nedir? Ne yapmak lazım?

Teşekkürler

Sayın Teoman üstadın da belirttiği üzere hakaret ya da başkaca bir suç oluşmaz.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku